Jak urządzić mały salon fryzjerski aby był funkcjonalny i nowoczesny

Jak urządzić mały salon fryzjerski aby był funkcjonalny i nowoczesny

Jak urządzić mały salon fryzjerski aby był funkcjonalny i nowoczesny?

Urządzenie przestronnego i jasnego lokalu użytkowego nie stanowi większego problemu. Schody zaczynają się wtedy, gdy do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń. Jak wobec tego zaaranżować mały salon fryzjerski? Mamy dla Ciebie kilka ciekawych sugestii.

Otwieramy mały salon fryzjerski - od czego zacząć?

Otwierasz swój własny salon fryzjerski i zastanawiasz się, co zrobić, by wycisnąć z niego tyle, ile tylko się da? Dobrze trafiłeś! Mamy dla Ciebie kilka praktycznych informacji, które przydadzą się podczas planowania przyszłego miejsca pracy. Umiejętne urządzenie małego salonu fryzjerskiego wymaga wielu starań i przemyślanego działania. Stosując kilka pomysłowych trików zdołasz stworzyć przestrzeń, która pod względem funkcjonalności nie będzie się niczym różnić od wielkometrażowego i przestronnego lokalu. 

Profesjonalny salon fryzjerski wcale nie musi być duży. Niewielki lecz mądrze zagospodarowany lokal może być źródłem prawdziwej satysfakcji i satysfakcjonującego zysku. Niewielki salon fryzjerski generuje zdecydowanie mniej kosztów, a przeprowadzenie ewentualnej renowacji czy zmiany wystroju jest zdecydowanie mniej czasochłonne oraz wymaga mniejszych nakładów finansowych. Jak zatem zabrać się za urządzenie małego salonu fryzjerskiego? Powinno mieć ono początek w wydzieleniu przestrzeni na kilka podstawowych stref. Takie działanie pozwoli zadbać o maksymalne wykorzystanie przestrzeni i rozmieszczenie mebli fryzjerskich i reszty akcesoriów w przemyślany i funkcjonalny sposób.

[product search="fotel fryzjerski Ayala" limit="3" onlyAvailable="true"]

Podział na strefy - podstawa każdego salonu fryzjerskiego

Zasadniczą kwestią, która pozwoli mądrze urządzić mały salon fryzjerski, jest podział lokalu na strefy. Pomoże to rozplanować niezbędne wyposażenie salonu fryzjerskiego, a następnie zamówić odpowiednie meble fryzjerskie i resztę akcesoriów. Dużo łatwiej zadbać o wystrój salonu fryzjerskiego znając konkretny projekt lokalu i listę elementów, które znajdą się w poszczególnych strefach. Zanim więc zamówisz wymarzone meble fryzjerskie, zastanów się, czy znajdziesz na nie wystarczającą ilość miejsca. Zwracanie zakupionego towaru może się okazać czasochłonne i problematyczne. Dużo lepiej postąpisz dokonując dokładnych pomiarów i tworząc wstępny projekt swojego lokalu. W internecie dostępnych jest wiele programów do projektowania dowolnych przestrzeni on-line, także bezpłatnych. 

Możemy wyróżnić trzy najważniejsze strefy, których nie może zabraknąć w żadnym, nawet najmniejszym salonie fryzjerskim:

  • Strefa recepcyjna/poczekalnia. W małych salonach fryzjerskich nie ma miejsca na rozbudowane recepcje fryzjerskie oraz obszerne meble do poczekalni. Warto postawić na proste elementy kompaktowych rozmiarów, takie jak recepcja fryzjerska Tina Ayala lub Reno mini Ayala, sofa 2-osobowa lub fotele Ayala Milano oraz niewielki stolik kawowy.
  • Strefa mycia. Na rynku istnieje wiele małych i zgrabnych rozwiązań, które sprawdzą się idealnie w niewielkich salonach. Przykładem może być myjnia Ayala Lady Pako o długości 110 cm i szerokości 57 cm.
  • Strefa strzyżenia i zabiegów. To właśnie tutaj jest miejsce na dobry fotel fryzjerski. Być może zapytasz: “dobry, czyli jaki?”. Warto postawić na wygodny model o możliwie najprostszej konstrukcji. 

[product search="poczekalnia" limit="3" onlyAvailable="true"]

Niezastąpione meble fryzjerskie

Przyjemnym etapem urządzania salonu jest wybór mebli fryzjerskich. Kluczowym elementem wyposażenia jest fotel fryzjerski. Powinien on być wygodny dla siedzących na nim klientów. Niewielkie aczkolwiek komfortowe fotele fryzjerskie to np. Ayala Pako lub Marea. Podobna zasada obowiązuje przy wyborze myjni fryzjerskiej - tutaj również warto kierować się wygodą klienta. Wspomniana wcześniej myjnia fryzjerska Lady Pako łączy w sobie niewielkie gabaryty oraz część siedzącą pokrytą przyjemną i miękką tapicerką. Niezastąpiony w pracy fryzjera okaże się także praktyczny taboret fryzjerski. Zapewni on ulgę dla nadwyrężonych nóg stylisty. A co jeśli chodzi o różnorodny sprzęt fryzjerski? Idealnym miejscem na jego przechowywanie okażą się szuflady i półki w praktycznym pomocniku fryzjerskim. Wszystkie niezbędne akcesoria fryzjerskie oraz meble znajdziesz w szerokiej ofercie hurtowni fryzjerskiej Salonova.

Czytaj także: Salon fryzjerski w stylu retro

Oświetlenie - najważniejsza kwestia małego salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to miejsce, w którym właściwie skonstruowany system oświetleniowy odgrywa kluczową rolę. Oczywiście naturalne światło dzienne w salonie zapewnia najwięcej korzyści. To dzięki niemu kolor i kondycja włosów klienta są wyraźnie widoczne. Właśnie z tego powodu stanowisko pracy warto usytuować w pobliżu okna. A co zrobić w sytuacji, gdy na małej przestrzeni nie ma wystarczającej ilości naturalnego światła? Jak wówczas zadbać o dobre oświetlenie w salonie? Aby stylista widział wszystko w naturalnych, wyrazistych kolorach niezbędne okaże się oświetlenie o neutralnej barwie oraz natężeniu ok. 300-500 lx. Ponadto lampy w lokalu nie powinny powodować efektu olśnienia.

[product search="oświetlenie" limit="3" onlyAvailable="true"]

Gwarantujemy, że stosując kilka powyższych trików będziesz w stanie zadbać o idealne warunki w swoim małym salonie fryzjerskim. Twoi klienci z pewnością to docenią i z chęcią umówią się na kolejną wizytę. 

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium