Biznes plan salonu fryzjerskiego / barberskiego - wzór i porady

Biznes plan salonu fryzjerskiego/barberskiego - wzór i porady

Planujesz otwarcie własnego salonu fryzjerskiego? Świetnie! Zanim jednak podpiszesz umowę najmu i zabierzesz się za wybór wymarzonego asortymentu, przygotuj swój własny biznes plan. Dlaczego jest on w ogóle potrzebny oraz jak powinien wyglądać? Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź na te pytania.

Jak otworzyć własny salon fryzjerski? Skorzystaj z dofinansowania!

Przymierzasz się do otwarcia nowego salonu fryzjerskiego? Skorzystaj z dofinansowania na otwarcie działalności gospodarczej z powiatowego urzędu pracy. Solidny zastrzyk gotówki pomoże Ci pokryć sporą część zaplanowanych wydatków. Część z nich możesz na przykład przeznaczyć na zakup oprogramowania do obsługi klientów. Umiejętne wykorzystanie oprogramowania komputerowego przyczyni się do usprawnienia działalności oraz obsługi klientów na jeszcze wyższym poziomie. O tym, kto może się starać o dotację oraz na co można przeznaczyć środki z tego tytułu, dowiesz się z artykułu “Dofinansowanie na otwarcie salonu fryzjerskiego 2024 - wskazówki i porady”. Lektura niewątpliwie pomoże Ci przejść przez całą procedurę związaną z ubieganiem się o pomoc z urzędu pracy.

Usługi fryzjerskie i analiza konkurencji - dlaczego jest to tak ważne?

Analiza konkurencji działającej na rynku i dostosowanie swojej oferty do indywidualnych potrzeb klientów przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności firmy oraz co za tym idzie do jej sukcesu. Niejeden salon fryzjerski posiada szeroki zakres usług, warto więc pomyśleć o czymś, co będzie wyróżniać Twój biznes na tle konkurencji.

Co będzie główną ofertą salonu? Czym masz zamiar przyciągnąć potencjalnych klientów? Czy w ofercie znajdzie się profesjonalne doradztwo w zakresie doboru koloru włosów? A może wykwalifikowany personel, który jest na bieżąco z aktualnymi trendami w modzie i najnowszymi technikami strzyżenia oraz koloryzacji? Utrzymanie wysokiej klasy specjalistów i świadczenie usług na najwyższym poziomie to jedne z ważniejszych czynników odpowiadających za zadowolenie klientów oraz dobrą renomę salonu.

Może się okazać, że czynnikiem który zadecyduje o wyjątkowości Twojego salonu okaże się dołączenie usług barberskich, takich jak strzyżenie brody nożyczkami bądź brzytwą, modelowanie zarostu czy pielęgnacja wąsów. Otwierając profesjonalny barber shop bez dwóch zdań wpiszesz się w najnowsze trendy obowiązujące na rynku.

Salon barberski - idealny pomysł na biznes

Dlaczego salon barberski to idealny pomysł na rentowny biznes? Główny powód to ogromne zapotrzebowanie na tego typu usługi. Współcześni mężczyźni lubią dbać o swój wygląd i cenią sobie oryginalny styl. Fakt ten, w połączeniu z aktualną modą na bujny i zadbany zarost oraz wymagające męskie fryzury, czyni usługi barberskie niezwykle popularnymi. W obecnych czasach nie tylko kobiety lubią mieć swoje pięć minut relaksu. Czas spędzony w charakterystycznej męskiej przestrzeni doceni niejeden mężczyzna. Wyjątkowy klimat barber shopu oraz profesjonalne usługi golibrody - to właśnie tym przyciągniesz klientów do swojego salonu.

Po co mi biznes plan?

Biznes plan to skondensowana ocena rentowności własnego biznesu. Taka spisana koncepcja działalności pomoże mądrze zaplanować wszelkie działania inwestycyjne. Odpowiednie planowanie to główny czynnik sukcesu wielu przedsiębiorców. Pomijając etap tworzenia dobrego biznesplanu z góry narażasz się na niepowodzenie. Opracowany biznes plan uświadomi Ci, jakie są mocne i słabe strony działalności oraz perspektywy na zbudowanie silnej i atrakcyjnej marki. Pomoże Ci dostrzec potencjalne zagrożenia, które mogą stanąć na drodze do osiągnięcia sukcesu. Dzięki niemu zdołasz oszacować miesięczne wydatki oraz spodziewane przychody. Będziesz mógł szczerze i świadomie odpowiedzieć sobie na pytanie: “Czy ten biznes okaże się opłacalny?”.

Biznes plan barber shopu - co powinien zawierać?

Starannie opracowany biznesplan barber shopu posłuży Ci jako przewodnik pomocny przy podejmowaniu kolejnych decyzji biznesowych. Jakie elementy powinien zawierać?

 1. Strona tytułowa i streszczenie. Dodaj krótki opis streszczenia, który wyjaśnia, czym jest streszczenie i dlaczego jest ważne. Streszczenie powinno zawierać najważniejsze informacje o planie, takie jak wizja, misja, kluczowe cele i strategia.
 2. Szczegółowy opis działalności. Zawrzyj w nim takie detale, jak analiza potrzeb klientów w Twojej okolicy, przewidywane usługi oraz lokalizacja przedsięwzięcia - salon powinien mieć atrakcyjną lokalizację.

 3. Rynek docelowy. Barber shop to lokal dla mężczyzn. Jakie są potrzeby Twoich docelowych klientów oraz jak zamierzasz je zaspokoić?

 4. Analiza konkurencji. Określ, czy w otoczeniu Twojego lokalu znajdują się konkurencyjne firmy oraz co czyni Cię wyjątkowym na tle konkurencji. Na jakie sposoby planujesz przyciągnąć klientów do swojego barber shopu? Czy będzie to np. unikalny klimat salonu, unikatowe usługi?

 5. Plan zarządzania. Wyjaśnij sposób funkcjonowania firmy oraz strukturę i strategię zarządzania (wykaz pracowników, cele krótko i długoterminowe).

 6. Strategia marketingowa. Opisz działania służące utrzymaniu dotychczasowych odbiorców usług oraz metody pozyskiwania nowych klientów. Możesz zamieścić tutaj także analizę SWOT.

 7. Plan inwestycyjny. Przedstaw szczegółowy spis początkowych wydatków.

 8. Plan finansowy. Oszacuj przychody oraz koszt ich uzyskania (obrót dzienny, obrót roczny, koszty początkowe, miesięczne koszty całkowite).

 9. Załączniki. Możesz dodać swoje certyfikaty i licencje, umowy z dostawcami, szczegółowe CV najważniejszych pracowników

Prześlij biznes plan, w którym znajduje się lista produktów lub cena dotacji na adres: sklep@salonova.pl

Dobierzemy sprzęt według ułożonego kosztorysu i prześlemy ofertę w formie faktury pro forma.

Ustalimy sposób płatności, oraz dostawy. Zrealizujemy zamówienie.

Przykładowy biznes plan do pobrania oraz podglądu.

Biznes plan salonu fryzjerskiego.docx Biznes plan salonu fryzjerskiego.pdf

Pomożemy Ci przy tworzeniu własnego planu inwestycyjnego!

Jednym z kluczowych elementów biznesplanu jest osobisty plan inwestycyjny przyszłego przedsiębiorcy. Powinien on zawierać listę planowanych wydatków z tytułu wyposażenia nowo otwartego salonu. Warto zainwestować w solidne meble barberskie, sprzęt renomowanych producentów oraz preparaty znanych dystrybutorów kosmetyków, mających grono sprawdzonych i zadowolonych odbiorców. Takie produkty znajdziesz na stronie hurtowni fryzjerskiej Salonova.

Jakie sprzęty i produkty warto kupić? Służymy pomocą w kwestii wyboru mebli, sprzętu i kosmetyków dostosowanych do indywidualnych oczekiwań naszych klientów. Dla właścicieli salonów oferujemy indywidualny cennik i preferencyjne warunki cenowe. Poniżej podajemy kilka przykładowych pozycji, które mogłyby znaleźć się na liście zakupów do Twojego barber shopu.

Meble barberskie:

  • 2x Fotel Lion = 7500zł

  • 1x Myjnia Lion = 3850zł

  • 2x Hoker fryzjerski S3 AYALA = 1250zł

[product id="417, 1836, 100"]

 Sprzęt i akcesoria:

 • 2x Maszynka JRL 2020C = 1290zł 

 • 2x Trymer JRL 2020 = 830zł

 • 2x Golarka Babyliss FXFS2 = 1150zł

 • 2x Brzytwa Kasho Captain CAP-R7 = 1360zł

 • 2x Suszarka Valera = 1598zł

[product id="1060, 1128, 1084, 821, 617" slider="true"]

Zestaw startowy kosmetyków LEVEL3

Nasi specjaliści pomogą Ci skompletować praktyczny zestaw startowy kosmetyków barberskich cenionej marki Level3. Szampony, odżywki, pasty, pomady, maski, prestylery i wiele innych sprawdzonych produktów uczynią Twoją codzienną pracę przyjemną i efektywną. Pamiętaj, że możesz także dołączyć do VIP Zone. To wyjątkowy program lojalnościowy dla naszych stałych Klientów, który gwarantuje atrakcyjne rabaty!

Dołącz do VIP Zone

Szczegółowy opis działalności oraz skrupulatna analiza finansowa przychodów oraz kosztów zawarte w biznesplanie pozwolą przyszłemu przedsiębiorcy odnieść sukces zawodowy oraz wznieść konkurencyjność oferowanego produktu lub usługi na jeszcze wyższy poziom. Nie zwlekaj więc ani chwili dłużej i już teraz zabierz się za stworzenie biznesplanu swojej wymarzonej firmy!

 

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium