Dofinansowanie na otwarcie salonu fryzjerskiego 2024 - wskazówki i porady

Dofinansowanie na otwarcie salonu fryzjerskiego 2023 - wskazówki i porady

Marzysz o otwarciu własnego salonu fryzjerskiego, lecz nie masz wystarczającej ilości kapitału? Jest na to sposób - dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy na rozpoczęcie własnej działalności. Co należy zrobić, aby je otrzymać? Podpowiadamy.

Własny salon fryzjerski 2024 - to możliwe dzięki dotacjom!

Niejeden fryzjer od wielu lat marzy o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej. Czynnikiem powstrzymującym może być jednak niewystarczająca ilość środków na ten cel.  Jeśli jesteś jedną z tych osób, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: urzędy pracy oferują możliwość ubiegania się o dofinansowanie na rozpoczęcie wymarzonej działalności! Otwarcie swojego salonu nigdy wcześniej nie było takie proste. A kto może ubiegać się o ten rodzaj pomocy?

Kto może starać się o dofinansowanie z urzędu pracy?

Kto może uzyskać dofinansowanie na otwarcie własnej działalności gospodarczej? Złożyć wniosek i uzyskać dotację może tylko ten, kto:

 • jest osobą bezrobotną zarejestrowaną w Urzędzie Pracy;

 • przez ostatnie 12 miesięcy nie posiadał zarejestrowanej działalności gospodarczej;

 • nie posiada zaległości w Urzędzie Skarbowym lub ZUS-ie;

 • nie ma na koncie przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu;

 • nie odmówił bez uzasadnionej przyczyny udziału w określonej formie pomocy oferowanej przez Urząd Pracy;

 • nie przerwał ze swojej winy szkolenia albo stażu;

 • nie otrzymał w przeszłości dofinansowania na otwarcie działalności gospodarczej.

Należy pamiętać, że rozpoczęcie działalności gospodarczej to także duża odpowiedzialność. Wszelkie oszustwa związane z przyznaniem dotacji są klasyfikowane jako podlegające karze przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu. Osoba starająca się o dotację jest zobowiązana do spełnienia określonych wymagań. W sytuacji, w której przedło­żone przez nią do­ku­men­ty ukazują nieprawdziwe informacje w za­kre­sie powyższych wymagań, ma­my do czynie­nia z oszu­stwem do­ta­cyj­nym.

[product search="fotel fryzjerski Ayala" limit="3" onlyAvailable="true"]

O czym warto wiedzieć przed złożeniem wniosku?

Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z tym, że kwota dofinansowania trafi na Twoje konto bankowe. Przyznanie pomocy jest uzależnione od pozytywnej decyzji wydanej przez urząd pracy. Niezbędny jest zatem dokument potwierdzający owo postanowienie. Urząd pracy wymaga, aby suma wydatków poniesionych na wyposażenie salonu pokrywała się z pulą środków przeznaczonych na ten cel. Wszelkie nieścisłości mogą być przyczyną odrzucenia Twojego wniosku. Specjaliści Salonova z chęcią pomogą Ci stworzyć listę planowanych wydatków oraz przygotują indywidualną i atrakcyjna wycenę. Wstępny kosztorys oraz fakturę pro-formę będziesz mógł dołączyć do swojego wniosku.

Na także przemyśleć takie kwestie, jak wybór odpowiedniego zabezpieczenia, podział dotacji oraz wniesienie wkładu własnego.

Wybór zabezpieczenia

Zabezpieczenie dofinansowania, które należy przedstawić przed Urzędem Pracy, to jedna z kluczowych kwestii w ramach wnioskowania o dotację. Umożliwia ono urzędom dochodzenie swoich roszczeń w sytuacji, gdy którekolwiek z postanowień umowy zostaną złamane. W roli zabezpieczenia może wystąpić gwarancja bankowa, akt notarialny o dobrowolnym poddaniu się egzekucji, poręczenie czy blokada konta.

Podział dotacji

Każdy Urząd Pracy ma prawo do dowolnych ustaleń w kwestii procentowego podziału poszczególnych kategorii wydatków. Wnioskujących obowiązuje również szczegółowy katalog wydatków wykluczonych z dotacji. Przykładem pozycje to pokrycie kosztów szkoleń czy zakup telefonu lub nieruchomości. Przyszły przedsiębiorca ma obowiązek ścisłego trzymania się powyższych ustaleń.

[product search="konsoleta" limit="3" onlyAvailable="true"]

Wniesienie wkładu własnego

Mianem własnego wkładu określa się osobiste środki wniesione do realizacji projektu. Ich wysokość jest ustalana odgórnie przez dany Urząd Pracy. Może to być wkład finansowy lub rzeczowy. Do tego drugiego zaliczamy część wyposażenia, którą już posiadasz i zamierzasz wykorzystać w ramach swojej działalności.

Prześlij biznes plan, w którym znajduje się lista produktów lub cena dotacji na adres: sklep@salonova.pl

Dobierzemy sprzęt według ułożonego kosztorysu i prześlemy ofertę w formie faktury pro forma.

Ustalimy sposób płatności, oraz dostawy. Zrealizujemy zamówienie.

Jak założyć działalność gospodarczą?

Procedura ubiegania się o dotację zaczyna się w momencie złożenia w Urzędzie Pracy wniosku wraz z załącznikami. Jednym z jego ważniejszych punktów jest dokładnie opracowany biznesplan. Aby Twój wniosek został zakwalifikowany, musi być rzetelnie wypełniony oraz kompletny. Najczęstsze pozycje wymagane w formie załączników to:

 • dokumenty poświadczające posiadane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe,

 • przedwstępne umowy o współpracy,

 • dokument poświadczający prawo do lokalu,

 • oświadczenia (np. dotyczące formy zabezpieczenia lub pomocy de minimis),

 • referencje.

Wszelkie kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem. Po 30-dniowej ocenie dokumentacji osoba wnioskująca otrzymuje pozytywną lub negatywną decyzję. Kolejny krok to podpisanie umowy z urzędem oraz wniesienie zabezpieczenia. Następnie pozostaje oczekiwanie na przelew środków oraz ich wydatkowanie i rozliczenie poczynionych zakupów.

Na co warto przeznaczyć dofinansowanie?

Otrzymane w ramach dofinansowania środki możesz wydać na:

 • meble fryzjerskie (np. fotele, myjki, konsolety, meble do poczekalni),

 • sprzęt fryzjerski (np. nożyczki, maszynki, suszarki, lokówki, sauny fryzjerskie, komputer),

 • materiały i surowce (np. szampony, odżywki, maski, kosmetyki do stylizacji),

 • oprogramowanie (np. system do rezerwacji),

 • oraz reklamę.

[product search="myjnia" limit="3" onlyAvailable="true"]

Marzy Ci się własny salon fryzjerski, lecz nie masz wystarczających środków na jego otwarcie? Złóż wniosek o dofinansowanie z urzędu pracy i zrealizuj swoje największe marzenie!

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium