Jak powinien wyglądać wniosek o dofinansowanie dla fryzjera mobilnego?

Jak powinien wyglądać wniosek o dofinansowanie dla fryzjera mobilnego?

Jak powinien wyglądać wniosek o dofinansowanie dla fryzjera mobilnego?

Obecny pęd życia sprawia, że coraz więcej osób decyduje się korzystać z mobilnych usług fryzjerskich. Jest to ważna informacja dla tych, którzy myślą o rozpoczęciu własnej działalności. Przedsiębiorcom, którzy chcieliby otworzyć mobilny zakład fryzjerski, podpowiadamy co zrobić, aby otrzymać dofinansowanie z urzędu pracy.

Mobilny salon fryzjerski — czy to dobry pomysł?

Może od dawna marzysz o tym, aby otworzyć własny salon fryzjerski, jednak powstrzymują Cię wysokie koszty utrzymania lokalu? Jest na to rada - możesz otworzyć salon fryzjerski w trybie mobilnym! Mobilny fryzjer ma sporą przewagę finansową w kontekście ponoszonych opłat, gdyż nie musi się martwić o wysokie koszty najmu lokalu. O tym, jak założyć mobliny salon fryzjerski, pisaliśmy na blogu jakiś czas temu. Warto wrócić do tych praktycznych wskazówek. Dziś skupimy się na tym, jak zdobyć dodatkowe źródło finansowania ułatwiające rozkręcenie mobilnego salonu fryzjerskiego.

Korzyści z dofinansowania

To prawda, że aby założyć zakład fryzjerski w trybie mobilnym, nie trzeba posiadać lokalu. Mimo wszystko trzeba jednak dokonać pewnych zakupów na start. Fryzjer mobilny musi zakupić środek transportu, przenośną myjkę fryzjerską, kosmetyki czy kufer fryzjerski. Rozpoczęcie działalności gospodarczej w formie jednoosobowej ma zarówno mocne, jak i słabsze strony. Do tych drugich można zaliczyć fakt, że samodzielny przedsiębiorca nie ma możliwości czerpać z kapitału wspólników. Musi bazować na własnej koncepcji finansowania biznesu. Właśnie dlatego wszelkie formy wsparcia dla małych przedsiębiorstw są tak istotne. Dzięki nim mała firma ma szansę na wielki start.

Wnioskowanie o dofinansowanie z powiatowego urzędu pracy

Przedsiębiorcy planujący rozpocząć jednoosobową działalność gospodarczą mogą złożyć wniosek o dotację, która umożliwi im rozkręcenie biznesu. W tym celu należy kierować się do odpowiedniego urzędu pracy.

Jakie programy dofinansowania oferuje urząd pracy?

Przed złożeniem wniosku warto zapoznać się z wszystkimi dostępnymi programami dofinansowania, jakie oferuje dany urząd pracy. Różnią się one nie tylko warunkami, jakie należy spełnić, by otrzymać wsparcie, ale także kwotą dofinansowania. Dostępne są dotacje finansowane ze środków Funduszy Europejskich oraz z państwowych środków rezerwy Funduszu Pracy. Przykładowe programy dofinansowania mają na celu aktywizację zawodową poszczególnych grup społecznych, np. osób poniżej lub powyżej pewnego wieku, cudzoziemców czy bezrobotnych zwolnionych na określonych warunkach.

[product id="2195, 2194, 678"]

Warunki i kryteria dofinansowania

Szczegółowe kryteria dotyczące składania i rozpatrywania wniosków znajdują się w załączonym do nich regulaminie. Istnieje jednak kilka niezmiennych warunków, które bezwzględnie należy spełniać. Na dotację mogą liczyć osoby:

  • zarejestrowane jako bezrobotne w PUP,

  • nieprowadzące działalności w ciągu ostatniego roku,

  • niemające zaległości w US lub ZUS-ie z tytułu prowadzonej kiedyś działalności,

  • niekarane za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu w ciągu dwóch lat przed złożeniem wniosku,

  •  mające pozytywną historię współpracy z PUP.

Wniosek o dofinansowanie - fryzjer mobilny. Co powinien zawierać?

Mimo iż każdy regulamin naboru wniosków traktuje inaczej, to możemy określić ogólny zarys informacji i dokumentów, które należy skompletować i zawrzeć we wniosku o przyznanie dotacji. Na wstępnym etapie składania wniosku należy podać kompletne informacje charakteryzujące przyszłego przedsiębiorcę, takie jak: dane osobowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, ukończone kursy, dyplomy, certyfikaty, prawo jazdy, a nawet portfolio (np. w postaci zdjęć dotychczasowej pracy). Kolejny krok to przygotowanie biznesplanu zawierającego motywy do prowadzenia mobilnego salonu fryzjerskiego, opis docelowej grupy odbiorców, ogólną charakterystykę rynku oraz analizę konkurencji. Dzięki czemu Twój mobilny salon fryzjerski okaże się wyjątkowy na tle pozostałych salonów? Do kogo będą skierowane Twoje usługi? Co zrobisz, aby wypromować swoją markę i przyciągnąć klientów? Oraz jak się zachowasz w sytuacji, gdy napotkasz problemy z wypracowaniem określonych założeń? Im bardziej szczegółowy biznesplan przygotujesz, tym większe szanse na uzyskanie dofinansowania.

Kolejna ważna część wniosku to specyfikacja wydatków. Należy wskazać, ile środków planujesz przeznaczyć na zakup auta, reklamę, atrakcyjną stronę internetową, sprzęt fryzjerski czy kosmetyki. Należy się przy tym trzymać określonego w regulaminie procentowego podziału wydatków. Każdy urząd wymaga również tego, by przedstawić szczegółowe uzasadnienie celowości każdego wydatku.

Wycena wyposażenia mobilnego salonu - przygotujemy ją dla Ciebie!

Czy zdążyłeś już poznać maksymalną kwotę dotacji oraz procentowy podział wydatków? Jeśli tak, to czas stworzyć dostosowaną do tych wymogów specyfikację wydatków. Specjaliści hurtowni Salonova chętnie pomogą Ci na tym etapie składania wniosku i przygotują dla Ciebie indywidualną wycenę. Określ łączną kwotę, jaka chciałbyś przeznaczyć na sprzęt, kosmetyki i akcesoria niezbędne w pracy fryzjera mobilnego, a my przygotujemy fakturę pro-formę, którą następnie będziesz mógł dołączyć do wniosku o dofinansowanie. Nie zwlekaj dłużej i zgłoś się do nas po pomoc!

Sprawdź także: Salon fryzjerski w domu - jakie wymogi należy spełnić?

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium