Jak założyć mobilny salon fryzjerski — wskazówki i porady

Jak założyć mobilny salon fryzjerski — wskazówki i porady

Każdy, kto rozważał możliwość prowadzenia własnego zakładu fryzjerskiego wie, że nie jest to taka prosta sprawa. Dla tych, którzy obawiają się wysokich kosztów i skomplikowanych formalności, dobrym rozwiązaniem okaże się mobilny zakład fryzjerski. Jak go założyć?

Mobilny salon fryzjerski — na czym to polega?

Świadczenie usług fryzjerskich to rodzaj działalności, na który nigdy nie zabraknie popytu. Ludzie od lat korzystają z usług fryzjerów i korzystać będą. Co ciekawe, coraz większe tempo życia i permanentny brak czasu skłania wiele osób do korzystania z innowacyjnych rozwiązań. Przykładem są kompleksowe usługi, jakie świadczy fryzjer mobilny. Strzyżenie, koloryzacja, modelowanie czy okazjonalne upięcia — każdą z tych usług fryzjer mobilny jest w stanie wykonać w domu klienta. Taki rodzaj działalności wiąże się z wymiernymi korzyściami zarówno dla fryzjera, jak i odbiorcy usług. Ten pierwszy nie musi się martwić o wysokie koszty utrzymania lokalu czy odbiór salonu przez Sanepid, natomiast klient oszczędza swój cenny czas oraz zyskuje komfort i wygodę. Podpowiadamy, jakie formalności należy spełnić, aby otworzyć salon fryzjerski w charakterze mobilnym.

Własny salon fryzjerski — jak otworzyć działalność

Jak otworzyć działalność jako mobilny fryzjer? Przede wszystkim należy opracować plan działania i zgodnie z nim postępować. Składają się na niego trzy główne kroki: ocena możliwości, rejestracja działalności oraz skompletowanie niezbędnego sprzętu.

Ocena możliwości

Zanim przejdziesz do zarejestrowania planowanej działalności gospodarczej, warto abyś dokonał rzetelnej oceny własnych możliwości. Pomoże nam w tym umiejętnie opracowany biznesplan, na który składają się takie czynniki jak ocena zagrożeń, analiza rynku dostawców, badanie konkurencji czy analiza SWOT przedsiębiorstwa. Dzięki takiemu podejściu Twoje działania okażą się celowe i bardziej skuteczne.

Rejestracja działalności gospodarczej

Podjąłeś decyzję o tym, by założyć zakład fryzjerski w charakterze mobilnym? Świetnie! Teraz musisz zadbać o kwestie formalne. W pierwszej kolejności czeka Cię zarejestrowanie działalności. Wielu mobilnych fryzjerów stawia na jednoosobową działalność gospodarczą, która na tle innych form organizacyjno-prawnych jest zdecydowanie najprostsza. 

Zarejestrowanie firmy wiąże się z wypełnieniem formularza CEiDG-1 oraz złożeniem go w urzędzie miasta lub gminy osobiście, listownie bądź elektronicznie. Za pośrednictwem wniosku CEiDG-1 załatwiasz jednocześnie kilka innych formalności, takich jak nadanie numeru NIP i REGON oraz zgłoszenie firmy do ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Od dnia rozpoczęcia działalności przysługuje Ci 7 dni na złożenie w ZUS-ie druku ZUA.

Warto również pamiętać, że przedsiębiorca prowadzący mobilny salon fryzjerski ma obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Czeka Cię zatem zakup programu do samodzielnego rozliczania firmy lub nawiązanie współpracy z rzetelnym biurem rachunkowym.

[product id="2195, 2194, 678"]

Jak uzyskać wsparcie finansowe z urzędu pracy na rozpoczęcie mobilnego salonu fryzjerskiego?

Masz chęci, umiejętności oraz pomysł na dochodowy biznes, jednak ogranicza cię brak środków? Nic straconego! Świetną alternatywą dla początkujących przedsiębiorców jest dotacja z Powiatowego Urzędu Pracy. Taką jednorazową pomoc może uzyskać osoba, która:

  • jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna,

  • w ciągu ostatniego roku nie prowadziła zarejestrowanej działalności,

  • nie posiada zaległości w Urzędzie Skarbowym lub ZUS-ie,

  • w przeszłości nie otrzymała dofinansowania na otwarcie działalności gospodarczej.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać dofinansowanie? Należy złożyć wniosek do odpowiedniego urzędu i zawrzeć w nim biznesplan, szczegółowe uzasadnienie celowości poszczególnych wydatków czy wybraną formę zabezpieczenia. Oczywiście złożenie wniosku nie jest równoznaczne z otrzymaniem środków. Konieczna jest pozytywna decyzja urzędu.

Skompletowanie sprzętu

Ostatnim krokiem poprzedzającym świadczenie mobilnych usług fryzjerskich jest zakup środka transportu oraz skompletowanie pozostałego sprzętu fryzjerskiego. Ważną pozycją na liście zakupów jest przenośna myjnia fryzjerska, ponieważ nie każdy klient ma sprzyjające warunki do przeprowadzenia podstawowych zabiegów fryzjerskich, takich jak mycie włosów. Możesz postawić na myjnię przenośną Gabbiano FT42-1 dostępną w hurtowni fryzjerskiej Salonova. Przydatny okaże się także mobilny pomocnik fryzjerski, taki jak Gabbiano 227, który pomieści wszelkie narzędzia i akcesoria.

[product search="Ascari" limit="3" onlyAvailable="true"]

Czy warto zainwestować w mobilny salon fryzjerski jako pierwszy biznes?

Czy mobilny salon fryzjerski to dobry pomysł na pierwszy biznes? Jak najbardziej! Głównym czynnikiem, który przemawia za taką formą działalności, są zdecydowanie mniejsze koszty prowadzenia firmy aniżeli w przypadku salonu stacjonarnego oraz minimum formalności. Dodatkową zaletą działalności mobilnej jest elastyczny grafik oraz dowolne godziny pracy.

Trzeba jednak pamiętać, że taki rodzaj usług fryzjerskich wymaga skutecznej reklamy. Warto więc zadbać o atrakcyjną stronę internetową i wizytówki, aktywność w mediach społecznościowych czy też ciekawy program lojalnościowy. Klienci docenią takie działania i sprawią, że prowadzenie mobilnego salonu okaże się źródłem Twojej satysfakcji oraz dochodowym biznesem!

 

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium