Najpopularniejsze systemy do umawiania wizyt u fryzjera i barbera

Najpopularniejsze systemy do umawiania wizyt u fryzjera i barbera

Sprawnie działający system do rezerwacji wizyt w salonie fryzjerskim to sposób na efektywne zarządzanie, rozszerzenie zasięgu wśród odbiorców oraz zautomatyzowanie wielu czynności. Co wchodzi w skład podstawowych funkcji takiego systemu oraz który z nich jest godny polecenia? Udzielamy odpowiedzi.

Aplikacja do umawiania wizyt u fryzjera — jak działa?

Posiadasz swój własny salon fryzjerski? Z pewnością zauważyłeś, jak dużo czasu musisz przeznaczać na każdą rezerwację wizyty, jej przekładanie czy potwierdzanie. Wraz z rozwojem technologii pojawiła się nieoceniona pomoc — usługi online w postaci inteligentnych systemów do rezerwacji wizyt. Dzięki nim powyższe czynności będą możliwe do zrealizowania bez Twojego udziału! Aplikacja umożliwia zaprezentowanie oferty i dostępnych terminów klientom, Ty natomiast masz stały wgląd w kalendarz online oraz cieszysz się świetną organizacją pracy. Oprogramowanie działa w chmurze przez 24 godziny na dobę. Klienci mogą samodzielnie dokonywać rezerwacji i nimi zarządzać w dowolnym czasie!

Najważniejsze funkcjonalności systemu do rezerwacji wizyt

Usługi mobilne są dla salonów fryzjerskich nieocenioną pomocą. Dzięki nim prowadzenie biznesu staje się prostsze. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych funkcjonalności aplikacji do rezerwacji, które ułatwiają życie usługodawcom oraz klientom. 

Harmonogram wizyt

Koniec z pokreślonym papierowym terminarzem. System do rezerwacji zajmie się kompleksowo Twoim kalendarzem online. W aplikacji sprawdzisz dostępne terminy, na które nikt się jeszcze nie wpisał oraz wszystkie umówione wizyty. Cały plan jest przejrzysty i czytelny, dzięki czemu trudno o jakąkolwiek pomyłkę czy przeoczenie. Dodatkową zaletą popularnych systemów są automatycznie wysyłane przypomnienia o wizycie.

Płatności mobilne

Systemy do rezerwacji to nie tylko bezobsługowy kalendarz, ale także wygodne płatności online, które można pobierać również w procesie rezerwacji. Oznacza to szybsze otrzymanie płatności, bezpieczeństwo transakcji oraz zmniejszenie ryzyka odwołania wizyty tuż przed wyznaczonym terminem. Zróżnicowany wybór płatności online to także większe satysfakcja klientów.

Odwołane wizyty

Zmorą właścicieli salonów z branży beauty jest odwoływanie wizyt w ostatniej chwili. Za każdym razem wiąże się to ze stratą cennego czasu i pieniędzy. Nieocenioną funkcją systemów do rezerwacji jest odwoływanie wizyt jednym kliknięciem. Klientów nie kosztuje to wiele, Tobie natomiast zapewni ciągłość pracy w salonie i efektywne gospodarowanie zasobami.

Udostępnianie aplikacji klientom

Zamiast odbierać ciągłe telefony, skup się na swojej pracy. Jest to możliwe dzięki praktycznej funkcji udostępniania aplikacji klientom. Wystarczy pobrać z AppStore lub Sklepu Play jeden z programów oraz założyć konto klienta. Po zalogowaniu pojawia się szereg dostępnych opcji, takich jak rezerwacja i odwołanie wizyty, płatność mobilna za usługę czy wystawianie opinii. Twoi klienci mogą mieć stały dostęp do pełnej oferty salonu, cennika, aktualnych promocji, opinii oraz wolnych terminów. Ponadto w aplikacji znajdą zasady bezpieczeństwa informujące o środkach stosowanych w salonie fryzjerskim.

[product search="sofa" limit="3" onlyAvailable="true"]

Najlepsze systemy i aplikacje do umawiania wizyt online — przegląd

Aplikacje do umawiania wizyt online sprawdzą się nie tylko w salonach fryzjerskich, ale także w barbershopach czy salonach kosmetycznych. Gwarantujemy, że jeśli wybierzesz idealną usługę, szytą na miarę swoich potrzeb, nigdy więcej nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza. Poniżej wymieniamy trzy najpopularniejsze i sprawdzone systemy do rezerwacji.

Booksy Biz

Booksy to jeden z najchętniej wykorzystywanych programów tworzonych przez najlepszych specjalistów z branży IT. Wersja podstawowa zakłada obsługę z poziomu smartfona. Aby przekonać się, jak bardzo ułatwia prowadzenie biznesu, możesz skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego. Decydując się na subskrypcję, każdego miesiąca przyjdzie Ci zapłacić cenę podstawową w wysokości 135 zł netto oraz dodatkowe 35 zł netto za każdego dodatkowego pracownika. Wypróbuj aplikację Booksy Biz i przekonaj się sam, jak wiele ma do zaoferowania! Do Twojej dyspozycji jest także Booksy Biz Pro oferująca pełnię możliwości, m.in.: grafiki pracy, statystyki i raporty czy zarządzanie magazynem.

Calendesk

Calendesk to profesjonalne oprogramowanie dla fryzjerów, które możesz testować przez 14 dni zupełnie bezpłatnie. Narzędzie umożliwia stworzenie wizytówkowej witryny firmy bądź udostępnienie systemu rezerwacji na posiadanej już stronie. 750 rezerwacji miesięcznie, 5 kont pracowników, płatności online przed wizytą, wygodne przypomnienia czy dostęp do historii wizyt oraz płatności — to wszystko możesz mieć już od 189 zł miesięcznie! Bardziej wymagający klienci mogą wybrać pakiet Pro za 189 zł miesięcznie, który umożliwia obsługę 15 kont pracowniczych oraz 2500 rezerwacji miesięcznie. 

Asysto.pl

Przekonaj się jak łatwo i szybko możesz zintegrować posiadaną witrynę czy fanpage na Facebooku z nowoczesnym oprogramowaniem Asysto. Jeśli nie masz swojej strony internetowej, możesz ją utworzyć w ramach każdego z trzech dostępnych pakietów: Standard, Premium i VIP. Pakiety różnią się jedynie ilością dostępnych terminarzy, a ich cena to odpowiednio 19, 39 lub 65 zł za miesiąc w przypadku płatności za cały rok z góry. Przetestuj bezpłatnie pakiet VIP przez 30 dni i przekonaj się, jak bardzo ułatwi Ci prowadzenie biznesu. 

Aplikacja do rezerwacji wizyt fryzjera — dlaczego warto?

Dzięki aplikacjom do rezerwacji wizyt pokreślone kalendarze usługodawców i ciągłe telefony utrudniające pracę staną się przeszłością. Dostępne na rynku systemy rezerwacyjne pomogą Ci efektywnie zarządzać czasem, zwiększą efektywność pracy, przyczynią się do wyeliminowania pomyłek i niedomówień oraz ułatwią życie Twoim klientom. Będziesz miał także więcej czasu na prowadzenie pozostałych działań biznesowych i reklamowych, które mają ogromne znaczenie w kontekście rozwoju oraz rozszerzenia bazy klientów. Wytyczenie nowych marketingowych ścieżek przyniesie wymierne korzyści zarówno Tobie, jak i Twoim klientom.

Chcesz rozwijać swój biznes i pragniesz być na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami? Pobierz aplikację, która znacząco usprawni funkcjonowanie Twojego salonu fryzjerskiego czy barbershopu!

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium