Jak reklamować salon fryzjerski, aby przyciągnąć klientów?

Jak reklamować salon fryzjerski, aby przyciągnąć klientów?

Reklama salonu fryzjerskiego nierzadko jest wyznacznikiem jego prestiżu, powinna być więc dobrze zaplanowana. Efektywna reklama zakładu fryzjerskiego przyczyni się do wypromowania usług salonu oraz pozyskania nowych klientów. Zastanówmy się więc, jaka forma reklamy okaże się najlepsza w przypadku salonu fryzjerskiego.

Dlaczego reklama salonu fryzjerskiego jest istotna?

Reklama salonu fryzjerskiego ma swoją długą historię. Już w starożytności cyrulicy sygnalizowali wykonywane przez siebie usługi przy pomocy charakterystycznego słupka barberskiego, tzw. barber pole. Do dziś jest on międzynarodowym symbolem barberingu. Warto pamiętać, że magia reklamy ma swój początek już w samym salonie. Kultowy słupek barberski, chwytliwa nazwa czy przykuwająca wzrok witryna to niekwestionowane zalety, o które warto zadbać. Ale jak klient z odległych stron ma się dowiedzieć o nowo otwartym salonie?

Czasy się zmieniły i podświetlany słupek czy ulotka nie wystarczą. Trzeba wyjść z reklamą poza własne podwórko i zadbać o większy rozgłos. Konkurencja w branży jest tak ogromna, że do osiągnięcia sukcesu niezbędny jest prestiż i popularność. Ważny jest także stały kontakt z klientem. Jak to osiągnąć w dobie Internetu? Wniosek jest oczywisty. Najlepszą formą promocji jest reklama internetowa! W tym artykule skupimy się właśnie na tym aspekcie promowania własnej marki.

Jakie są potrzeby i oczekiwania Twoich klientów?

Zanim postanowisz, jaki rodzaj reklamy internetowej sprawdzi się najlepiej w przypadku Twojego biznesu, zastanów się, jakie są potrzeby i oczekiwania Twoich potencjalnych klientów. Jak mógłbyś opisać swoją docelową grupę odbiorców? Czy nie są to osoby, dla których cena usługi gra drugorzędną rolę, a najważniejsze jest pełne zadowolenie i satysfakcja? Czy osoby te są aktywne w Internecie i mediach społecznościowych? Jeśli tak, to nie zmarnuj ich nastawienia na wysoką jakość usług oraz łatwą komunikację - wykorzystaj siłę mediów społecznościowych oraz strony internetowej. Pokaż w sieci, co masz do zaoferowania swoim klientom.

[product category_id="10" limit="3" " onlyAvailable="true"]

Rola mediów społecznościowych w reklamie salonu fryzjerskiego

Trzeba przyznać, że obecność w mediach społecznościowych w kontekście prowadzenia własnego biznesu to absolutna konieczność. Nie ma Cię w social mediach - nie ma Cię wcale. Za pośrednictwem Twittera, Facebooka czy Instagrama z łatwością dotrzesz do szerokiego grona odbiorców i nawiążesz otwarty dialog z klientem. To także ogromna szansa na zbudowanie określonego wizerunku i pozyskanie sympatii potencjalnych odbiorców usług. Będziesz mógł na bieżąco zamieszczać zdjęcia obrazujące efekty Twojej pracy oraz informacje o aktualnych promocjach. I co najważniejsze, zadowoleni klienci z pewnością chętnie polecą Twoje usługi znajomym, o których w sieci nietrudno.

Sklep internetowy i marketingowe działania SEO

Marketing internetowy ma niejedno oblicze. Mogą nim być wspomniane wcześniej social media, ale także promowanie usług fryzjerskich przez własną stronę internetową. Można powiedzieć, że atrakcyjna witryna stanowi w dzisiejszych czasach absolutny "must have" przedsiębiorcy. To tam można przedstawić cennik, zakres świadczonych usług czy posiadane certyfikaty. Jednak co najważniejsze, za pośrednictwem strony możliwe jest prowadzenie internetowej sprzedaży profesjonalnych artykułów fryzjerskich. Dodatkowo, aby strona po wpisaniu konkretnych słów kluczowych znajdowała się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce, warto zadbać o jej pozycjonowanie. Większa widoczność strony to większa baza klientów.

Każdy przedsiębiorca może wybrać formę reklamy, która wydaje się mu najbardziej skuteczna. Nie ulega jednak wątpliwości, że największy efekt przyniesie połączenie wszystkich wspomnianych metod. Nie zapominajmy również o tym, jak duże znaczenie w marketingu internetowym odgrywa reklama Google Ads. Ma ona za zadanie zwabić potencjalnych klientów na naszą stronę, a jej zaletą jest fakt, że płacimy tylko za rzeczywiste kliknięcia. Pamiętajmy jednak, że to czy klient pozostanie na naszej stronie na dłużej, w ogromnej mierze zależy od jej atrakcyjności. Co ciekawe, jest pewien istotny element, który może się do tego przyczynić.

[product category_id="12" limit="3" onlyAvailable="true"]

Prowadzenie bloga o wartościowej treści

Pragniesz, by Twoje działania były ukierunkowane na potrzeby nowoczesnych klientów? Zadbaj więc o to, by zapewnić im nie tylko profesjonalną obsługę w salonie, ale także bazę praktycznej i przydatnej wiedzy, z której będą mogli skorzystać w zaciszu domowym. Świetną sposobnością do przekazania nowinek z fryzjerskiego świata jest prowadzenie interesującego bloga. Współcześni mężczyźni oraz nowoczesne kobiety dbają o swoją aparycję każdego dnia. Aktualne informacje i ciekawostki z zakresu pielęgnacji włosów, twarzy czy zarostu z pewnością ich zainteresują, natomiast wpisy tworzone z uwzględnieniem podstawowych zasad pozycjonowania pomogą użytkownikom Internetu z łatwością trafić na Twoje cenne treści.

Jedno jest pewne - na promocji własnej marki nie warto oszczędzać. Warto przeznaczyć określoną pulę środków na reklamę salonu fryzjerskiego. Jest to zwieńczenie dotychczasowego trudu oraz świetny sposób na przyciągnięcie klientów. W dłuższej perspektywie ta inwestycja na pewno się zwróci i to z nawiązką!  

Sprawdź także: jak otworzyć salon fryzjerski >>

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium