Modne brody 2024

Modne brody 2022

Wizyta u barbera - modne brody 2024

Nic tak nie zdobi męskiego wizerunku jak stylowy i zadbany zarost. Modna broda może uwypuklić niektóre cechy charakteru, takie jak odwaga, dominacja, konsekwencja czy siła. Jej posiadacze mogą poczuć się wyjątkowo męsko i atrakcyjnie. Mężczyzna z brodą jest postrzegany jako facet, który twardo stąpa po ziemi oraz wie, czego chce. Broda przywodzi także na myśl takie cechy jak błyskotliwość i mądrość. Oczywiście rozumiemy, że wizyta u barbera i wyhodowanie modnej brody nie zapewni nagłego wzrostu IQ, jednak dobre wrażenie też robi swoje.

Zmień siebie, czyli wizyta w salonie barberskim

Gdzie powinieneś się udać, jeśli pragniesz, by Twoja grzywa zapierała dech w piersiach pięknych kobiet oraz wzbudzała zazdrość wśród mężczyzn? Najlepszy kierunek to profesjonalny salon barberski. To właśnie tam regularnie udaje się wielu facetów, by zafundować sobie najmodniejsze męskie stylizacje. Z pewnością znajdziesz tam liczne katalogi z propozycją niejednej modnej brody na 2024 rok oraz otrzymasz profesjonalne porady od doświadczonego mistrza barberingu. Jedno jest pewne - broda nie wyszła z mody i wciąż jest uznawana za wyjątkowy atrybut prawdziwego mężczyzny. Warto więc zaplanować najbliższą wizytę w profesjonalnym barbershopie i odświeżyć swój dotychczasowy image. A jakie modne brody będą królować w 2024 roku?

[product search="nishman" limit="3" onlyAvailable="true"]

Jakie brody będą modne w 2024 roku?

Jakie brody są modne w ostatnim czasie? Przegląd najnowszych trendów ze świata barberingu wskazuje, że pośród modnych bród w 2024 roku znalazł się kultowy “trzydniowy zarost”, kozia bródka z brodą na linii szczęki oraz broda w stylu Van Dyke. Czym charakteryzuje się każdy z wymienionych typów zarostu? 

"Trzydniowy zarost" czyli sztuka odpowiedniego trymowania

Niezmiennym trendem wciąż pozostaje tak zwany “trzydniowy zarost”. Ten rodzaj męskiej stylizacji stosunkowo łatwo osiągnąć. Jednym warunkiem są równomiernie rosnące włoski bez większych prześwitów. Ważne, by włoski pokrywały większość policzków, brodę i część szyi i były starannie wytrymowane. Posiadacze tego typu zarostu powinni wiedzieć, jak najlepiej rozprawić się z nieestetycznie wrastającymi włoskami. Najlepiej zaopatrzyć się w sprawdzony peeling dla mężczyzn i dbać o jego regularne wykonywanie. 

Kozia bródka z brodą na linii szczęki

To idealna propozycja dla osób, które poszukują modnej brody bez wąsa. Stylizacja zyskała rozgłos dzięki Leonardo di Caprio, który zaprezentował jej największe atuty. Rozpoczynająca się na linii szczęki dłuższa broda, która w środkowej części łączy się z kozią bródką, pasuje idealnie do panów o okrągłej twarzy. Dodatkowym zabiegiem, który podniesie atrakcyjność powyższej “fryzury”, okaże się prostowanie włosów na brodzie. Dzięki temu strzyżeniu twarz zostanie optycznie wydłużona i zyska ładny owal. 

[product search="odżywka do brody" limit="3" onlyAvailable="true"]

Broda w stylu Van Dyke

Skoro mowa o modnych brodach męskich 2024, nie mogło zabraknąć wersji inspirowanej imagem flamandzkiego artysty Van Dyke. Ta nietypowa stylizacja z nutką ekscentryzmu obejmuje opadające do dołu wąsy, które na końcach są uniesione ku górze. Dodatkowo tuż pod ustami zaczyna się bródka w postaci niewielkiego kwadracika, który stopniowo się rozszerza aż do podbródka. Broda na linii żuchwy jest zdecydowanie szersza, jednak mimo wszystko pozostaje nadal stosunkowo wąska, spiczasta i długa. Oczywiście istnieje wiele wariacji owego stylu, które każdy mężczyzna może dopasować do własnych upodobań. Broda Van Dyke to odważna opcja dla ekstrawaganckich mężczyzn z odrobiną fantazji. 

Omówiliśmy pokrótce trzy najmodniejsze stylizacje tego roku. Nie pozostaje zatem nic innego, jak umówić się na wizytę w jednym z barber shopów, by zafundować sobie jedno z wymienionych powyżej modnych strzyżeń brody.

Moda to nie wszystko - jak dobrać brodę do kształtu twarzy?

Każdy mężczyzna ma swoje ulubione modne kształty brody, które od zawsze były dla niego inspiracją. Jedni wolą długą i bujną brodę drwala, inni natomiast gustują w modnych krótkich brodach. Należy jednak pamiętać, że aktualne trendy i osobiste upodobania to nie wszystko. Nie każdemu pasuje kozia bródka lub pełny, obfity zarost. Rodzaj brody powinien zostać skrupulatnie dobrany do kształtu twarzy. Inne strzyżenie warto zastosować przy mocno zarysowanej linii kości policzkowych i żuchwy, a inne przy okrągłej czy trójkątnej twarzy. Fachową wiedzą w tym temacie dysponują kompetentni i doświadczeni mistrzowie barberingu. Fachowcy ci pomogą każdemu mężczyźnie dobrać rodzaj zarostu, który zatuszuje wszelkie mankamenty oraz uwydatni zalety. Dzięki kilku przemyślanym zabiegom każda twarz może prezentować się zdecydowanie lepiej.

Czytaj więcej: Rodzaje brody. Jak barberzy dopasowują zarost do kształtu twarzy

Pielęgnacja brody - jak zadbać o zarost?

Warto pamiętać, że aby zarost zachwycał i wprawiał w zdumienie, musi być odpowiednio pielęgnowany. Obejmuje to regularne przycinanie, układanie i kosmetykę. Producenci profesjonalnych preparatów barberskich stanęli na wysokości zadania i zadbali o szeroki wybór znakomitych preparatów do codziennej pielęgnacji modnej brody. Dodatkową pomocą okażą się systematyczne wizyty w salonie barberskim, które posłużą wypracowaniu wyjątkowego męskiego wizerunku.

Sprawdź także: Pielęgnacja brody - jak dbać o brodę i dobrać kosmetyki?

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium