Rodzaje brody. Jak barberzy dopasowują zarost do kształtu twarzy

Rodzaje brody. Jak barberzy dopasowują zarost do kształtu twarzy

Rodzaje brody a kształt twarzy

Jeśli dostrzegasz brodacza, który swoim zarostem przyprawia kobiety o szybsze bicie serca, a w innych facetach wzbudza uczucie zazdrości, wiedz, że nie jest to kwestią przypadku. Na ten zachwycający efekt mają wpływ dwie najważniejsze sprawy: odpowiednia pielęgnacja lwiej grzywy oraz właściwy dobór rodzaju brody do danego kształtu twarzy. Ten sam mężczyzna, który wcześniej zachwycał swoją wyjątkową aparycją, mógłby stracić swój czar wraz ze zmianą stylu i kształtu swojej brody. Dlaczego? Odpowiedzią może być wyjaśnienie głównego celu profesjonalnej stylizacji zarostu, która sprowadza się do nadania twarzy kontrastu, podkreślenia jej rysów i uwypuklenia właściwych proporcji. Odpowiednio dobrany rodzaj brody może zdziałać cuda. Dotyczy to zarówno uwypuklenia mocnych stron jak i przykrycia niektórych mankamentów twarzy. Rzecz jasna nie wszystko, co nam się podoba, jest dla nas opłacalne. Nie jest sztuką zapuścić pokaźną brodę drwala, sęk w tym aby się w niej dobrze prezentować. Profesjonalną stylizacją męskiego zarostu zajmują się wykwalifikowani barberzy, którzy swoje usługi świadczą w klimatycznych barber shopach. Podstawowa wiedza na temat idealnego dopasowania zarostu do kształtu twarzy przyda się jednak każdemu posiadaczowi lwiej grzywy.  

Sprawdź najlepsze kosmetyki do pielęgnacji brody >>>

Rodzaje brody: twarz kwadratowa

Rozróżnienie kwadratowego kształtu twarzy nie powinno stanowić większego problemu, jest bowiem jednym z łatwiejszych do rozpoznania. Cechy szczególne kwadratowej twarzy to wyraźnie zaznaczona linia szczęki oraz szerokość czoła zbliżona do szerokości szczęki. Jaki rodzaj brody okaże się strzałem w dziesiątkę w owym przypadku? Głównym celem panów o tym kształcie twarzy powinno być odwrócenie uwagi od wyraźnie kwadratowych policzków. Pomocny w tym celu okaże się zarost skoncentrowany na centralnej części brody. Dobrym pomysłem będą wszelkiego rodzaju kozie bródki, które kierują uwagę na środkowy fragment twarzy, bądź broda pełna z obrośniętymi policzkami, w której zachowano jak najłagodniejsze kontury. Pomoże to optycznie wydłużyć twarz oraz złagodzić i wyregulować jej rysy.

Rodzaje brody: twarz owalna - jaka broda do okrągłej twarzy pasuje najlepiej?

Twarz owalna jest marzeniem każdego brodacza. Wszystko jest tu w najlepszym porządku. Podbródek jest idealnej szerokości, a kości policzkowe stanowią dopełnienie modelowego efektu. Twarz charakteryzuje się idealnymi proporcjami, a co za tym idzie wygląda perfekcyjnie w towarzystwie dowolnego rodzaju brody. Grzywiaste eksperymenty stoją otworem dla posiadaczy owalnej twarzy. Mogą sobie oni pozwolić na zapuszczenie gęstej epickiej brody drwala bądź wystylizować charakterystyczną kozią bródkę. Mogą wydłużyć twarz przecinając grzywę po bokach bądź nadać jej masywności decydując się na równy na całej długości zarost. Ostry i wyraźny obrys brody bądź delikatne i łagodne kontury - dla posiadaczy proporcjonalnych twarzy wszystkie ruchy dozwolone! Bez względu na rodzaj wybranego stylu efekt będzie zaskakująco dobry. 

Rodzaje brody twarz prostokątna 

Twarz prostokątna charakteryzuje się tym, że jest długa i pociągła. Nadrzędnym celem posiadania zarostu w tym przypadku powinno być jej skrócenie i przywrócenie równych proporcji. Co pomoże nadać prostokątnej twarzy nieco bardziej okrągłych rysów? Dobre rezultaty można osiągnąć już poprzez zapuszczenie delikatnego meszku z wysoko zaznaczoną linią policzkową. Warto przy tym pamiętać, że im będzie dłuższy, tym lepsze i bardziej wyraźne efekty zdołamy osiągnąć. Do wizualnego skrócenia, zaokrąglenia i uwypuklenia szerokości twarzy przyczyni się także zapuszczenie brody na policzkach oraz jej wyraźne przycięcie w centralnej części twarzy. Rodzaj zarostu, którego warto unikać w przypadku posiadaczy pociągłej twarzy, to luźno puszczona broda usytuowana na środku twarzy. Owa wersja dodatkowo by wydłużyła już i tak pociągłe rysy twarzy.

Zobacz także: Modne brody 2022

Rodzaje brody twarz okrągła

Właściwie dobrany rodzaj brody może skutecznie wyszczuplić, wydłużyć i nadać charakteru okrągłej twarzy. Typ grzywy przeznaczony dla posiadaczy pełnej twarzy to mocno konturowany zarost, w którym wszystkie wyraźne linie są na wagę złota. Dobrym rozwiązaniem okaże się zapuszczenie dłuższej i ostro zarysowanej koziej bródki, która nada charakteru delikatnej twarzy. Inna opcja zakłada pójście w długość. Zapuszczenie epickiej, długiej i wykonturowanej brody zdoła wyostrzyć twarz oraz przywrócić jej pożądane proporcje. Kolejny wariant to broda typu kotwica, która podkreśli zarys podbródka i optycznie wydłuży okrągłą twarz.

Poznaliśmy podstawowe zasady doboru rodzaju brody do danego kształtu twarzy. Które z opisanych warunków odpowiadają Twojej fizjonomii? Bez względu na posiadany kształt twarzy z pewnością zdołasz dobrać rodzaj brody zapewniający satysfakcjonujące efekty.

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium