Maszynka do strzyżenia: bezprzewodowa czy z kablem?

Maszynka do strzyżenia: bezprzewodowa czy z kablem?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia Barber Shopu jest profesjonalna maszynka do strzyżenia. Chcąc zapewnić swoim klientom obsługę na najwyższym poziomie, należy zadbać o sprawdzony i niezawodny sprzęt, który cechuje się określonymi parametrami. Pierwsze pytanie, które warto sobie zadać, brzmi: “Co będzie lepszym wyborem: maszynka bezprzewodowa czy z kablem?”. Podpowiadamy.

Wybieramy maszynkę do Barber Shopu - na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Profesjonalne stanowisko barberskie wymaga profesjonalnego sprzętu. Rynek obfituje w rozmaite maszynki fryzjerskie, z których każda posiada indywidualną charakterystykę. Różnią się one nie tylko designem, ale również specyfikacją techniczną. Zastanówmy się krótko nad tym, jakie parametry przy wyborze maszynki fryzjerskiej warto wziąć pod uwagę. Wśród kluczowych kwestii znajdują się:

  • rodzaj zasilania
  • moc silnika
  • materiał wykonania
  • szerokość ostrza
  • długość strzyżenia
  • dodatkowe funkcje i akcesoria

Każdy z powyższych atrybutów ma ogromne znaczenie w kwestii komfortu pracy i osiąganego efektu. Wybór konkretnego modelu o określonej specyfikacji jest jednak podyktowany osobistymi preferencjami. W tym artykule chcielibyśmy poświęcić nieco więcej uwagi zagadnieniu zasilania maszynki fryzjerskiej.

Maszynka bezprzewodowa czy z kablem?

Szukając odpowiedzi na pytanie ze wstępu, czyli “Co będzie lepszym wyborem: maszynka bezprzewodowa czy z kablem?”, w pierwszym odruchu odpowiedź może wydawać się banalna. “No oczywiście, że bezprzewodowa! To przecież wygodniejsze!”. Tak może się wydawać, ostateczna decyzja nie jest jednak już tak oczywista. Dlaczego? Otóż każda opcja niesie ze sobą sporo zalet, ale i niedogodności. Wybór określonego modelu powinien być podyktowany wygodą i komfortem fachowca. A z tym bywa różnie. Poniżej podajemy plusy i minusy obu dostępnych możliwości.

[product id="1042"]
[product id="1126"]
[product id="1051"]

Maszynka do strzyżenia bezprzewodowa

Największe zalety bezprzewodowej maszynki do strzyżenia to wygoda i mobilność. Możemy ją użyć w dowolnym miejscu salonu, a nawet poza nim. Nie ma konieczności, by ciągle stać w pobliżu gniazdka. Co do wygody, praca bez plączącego się pod nogami kabla z pewnością jest komfortowa. Jest jednak i druga strona medalu, o której nie sposób nie wspomnieć. Praca bezprzewodowej maszynki fryzjerskiej jest możliwa dzięki wcześniejszemu naładowaniu akumulatora. To z kolei oznacza czas. Najnowsze maszynki obiecują długą pracę przy czasie ładowania skróconym do minimum. Trzeba jednak pamiętać, że tak czy inaczej sprzęt będzie wyłączony z użycia przez te 40 minut czy dłużej. Ciężko sobie wyobrazić minę brodacza, który został poinformowany o przymusowej przerwie w usłudze, spowodowanej oczekiwaniem na naładowanie urządzenia. Z pewnością nikt nie chciałby wystawiać cierpliwości swoich klientów na próbę. Oczywiście można posługiwać się kilkoma urządzeniami naprzemiennie, jednak jest to dosyć kosztowne rozwiązanie. 

Sprawdzonymi producentem solidnych maszynek bezprzewodowych jest Andis- jedna z firm o najdłuższym stażu na światowym rynku fryzjerskim. Zachęcamy do przetestowania maszynki bezprzewodowej Andis Supra ZR II DBLC. Pięć prędkości pracy, nóż ceramiczny, do 150 minut pracy bez ładowania - to tylko niektóre zalety bestsellerowego modelu

 

Maszynka do strzyżenia z kablem

Maszynka do strzyżenia z kablem to idealne rozwiązanie do profesjonalnego salonu. W przeciwieństwie do wariantu bezprzewodowego, maszynka sieciowa zapewnia równą pracę w dowolnym momencie strzyżenia. Nie ma ryzyka, że w pewnej chwili urządzenie zacznie zwalniać na skutek niskiego poziomu energii. Dzięki temu, że maszynka z kablem nie posiada akumulatora, charakteryzuje się także zdecydowanie niższą wagą. Lekkie urządzenie nie będzie przyczyną uciążliwego bólu rąk po wielu godzinach intensywnej pracy. Kolejną zaletą maszynek sieciowych jest większa moc urządzenia. Bezprzewodowe odpowiedniki w większości przypadków charakteryzują się niższą mocą, a co za tym idzie ograniczoną użytecznością. Barber Shop to miejsce odwiedzane przez mężczyzn posiadających włosy o różnej gęstości i strukturze. Praca z niektórymi rodzajami włosów może stanowić spore wyzwanie. Maszynka sieciowa o dużej mocy i stabilnym działaniu okaże się więc niezastąpiona. Czy ma ona jednak jakieś minusy? Tutaj można by wskazać mniejszą wygodę pracy, wynikającą z pracy “na kablu”. Jeśli jednak zadbamy o zakup sprzętu z odpowiednio długim przewodem, nie powinniśmy mieć żadnych innych problemów. 

Z całą pewnością nie ma barbera, który nie słyszałby o maszynkach do włosów marki >Wahl. Jednym z wyjątkowych modeli amerykańskiego giganta jest kultowa maszynka na kablu >Wahl Legend 5 Star. Jest to niezwykle mocny i solidny sprzęt, który został wyposażony w precyzyjne ostrze oraz czterometrowy kabel. Bez dwóch zdań pozycja godna polecenia.

Rozwiązanie hybrydowe, czyli maszynka akumulatorowo-sieciowa

Innym ciekawym rozwiązaniem, które jest coraz częściej wybierane przez profesjonalistów, jest zakup maszynki akumulatorowo-sieciowej. To łączone rozwiązanie daje szerokie pole manewrowania. Jeśli chcemy swobodnie poruszać się po salonie z maszynką w dłoni, wówczas możemy skorzystać z pracy urządzenia zasilanego energią zgromadzoną w akumulatorze. Jeśli natomiast usługa jest wykonywana w jednym, ustalonym miejscu, sprzęt podłączony do gniazdka zapewni równomierną i stabilną pracę. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by często zmieniać formę zasilania urządzenia zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem. 

Przykładem solidnych maszynek sieciowo-bezprzewodowych są urządzenia francuskiej firmy Babyliss Pro. Na szczególną uwagę zasługuje model Gold FX, który zachwyca oryginalnym designem, precyzyjnym ostrzem i najwyższą jakością wykonania. To uniwersalne rozwiązanie niewątpliwie przypadnie do gustu wielu profesjonalnym mistrzom fryzjerstwa i barberingu. 

 

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium