Maszynka Wahl w salonie barberskim. Czy warto w nią inwestować?

Maszynka Wahl w salonie barberskim. Czy warto w nią inwestować?

Maszynki Wahl w pigułce

Co warto wiedzieć na temat sprzętu amerykańskiego giganta? Konkretne modele na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niemalże identyczne. Po co więc przepłacać kupując trzykrotnie droższy model? Otóż jak to zwykle bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Warto przyjrzeć się bliżej trzem kluczowym elementom maszynek Wahl.

Silnik

Poszczególne modele maszynek Wahl wyposażono w jeden z dwóch rodzajów silników: elektromagnetyczny bądź rotacyjny. Silniki elektromagnetyczne są stosowane w maszynkach sieciowych. Ich cechą charakterystyczną jest większa moc. Wyposażony w nie sprzęt poradzi sobie z każdym rodzajem włosów i zarostu. Maszynki bezprzewodowe Wahl z wbudowanym silnikiem rotacyjnym wyróżnia zaś cicha praca, niższa waga oraz mniejsze wibracje podczas strzyżenia. Wybór konkretnej maszynki jest więc uzależniony od preferowanej metodyki pracy.

Nasadki

Podobnie jak w przypadku silnika, również i tutaj mamy do czynienia z dwoma różnymi wariantami. Są to nasadki Standard bądź Premium. Te pierwsze zostały w całości wykonane z plastiku i stanowią element zestawu wraz z niższymi modelami urządzeń. Nasadki Premium, dołączone do takich modeli jak Senior czy Magic Clip Cordless, zostały wyposażone w solidny, metalowy zaczep, który odpowiada za ich przyczepność i stabilność. Komponenty Premium są także zdecydowanie bardziej odporne na dezynfekcję metodą zanurzeniową, a co za tym idzie trwalsze. Dobra wiadomość jest taka, że nasadki te można dokupić w zestawie i używać w połączeniu z niższymi modelami sprzętu amerykańskiej marki.

Ostrze

Ostrze jest elementem, który decyduje o skuteczności i przeznaczeniu danej maszynki barberskiej. Poszczególne modele maszynek Wahl zostały wyposażone w jeden z pięciu typów profesjonalnych ostrzy z wysokiej jakości stali. Wykonano je w technologii precyzyjnego szlifowania, dzięki czemu zapewniają finezyjne i skrupulatne strzyżenie. Co wyróżnia każdy z pięciu rodzajów noży?

-> 2 Hole Standard- idealny do cieniowania z wykorzystaniem nasadek oraz do strzyżenia na grzebieniu. Nadaje się do grubych i gęstych włosów.

-> Stagger Tooth- zaprojektowany z myślą o blendowaniu i cieniowaniu. Idealny do pracy z fade'ami.

-> Wedge Blade- nóż o wydłużonych zębach, umożliwia precyzyjne cieniowanie blisko skóry.

-> 6X0 Clipper Blade- przeznaczony do strzyżenia przy samej skórze i cięcia włosów do długości 0.1 - 0.2 mm.

-> Adjustable 0000 Blade- umożliwia precyzyjne ustawienie zero-overlap.

[product id="1016"]
[product id="1689"]
[product id="1098"]

Maszynka Wahl - sieciowa czy bezprzewodowa?

Producent zadbał o to, by większość sieciowych maszynek do strzyżenia posiadała swoje bezprzewodowe odpowiedniki. Tak też na rynku znajdziemy model Wahl Magic Clip oraz Magic Clip Cordless. Możemy nabyć sprzęt na kablu Wahl Super Taper a także wersję akumulatorową Super Taper Cordlessd. Każdy z rodzajów zasilania ma spore grono zwolenników jak i przeciwników. Prawda jest taka, że ostateczny wybór zależy od preferencji danego barbera. Ponadto wielu profesjonalistów posiada w swoim dorobku kilka solidnych maszynek. Wówczas nie ma konieczności ograniczania się do konkretnego rodzaju zasilania i można pracować na kilku modelach naprzemiennie, w zależności od aktualnej potrzeby. 

Czy warto inwestować w maszynki Wahl?

Ponad 100 lat działalności pozwoliło zaobserwować pewne niezmienne cechy sprzętu owego producenta oraz wyrobić sobie ogólną opinię na jego temat. Maszynki Wahl charakteryzują się miłym dla oka designem oraz ponadprzeciętną jakością. W urządzeniach znajdują się wysokiej jakości podzespoły, które zapewniają długą i przyjemną pracę mistrzom barberingu z całego świata. I tak na przykład Maszynka Wahl Magic Clip Cordless jest jedną z najjaśniejszych gwiazd na światowej scenie barberingu. Co stoi za sukcesem owego bezprzewodowego modelu? Chciałoby się powiedzieć: jakość. Warto się jednak wysilić i poznać bliżej najmocniejsze strony tego urządzenia. Z pewnością jest to zestaw aż 8 nasadek Premium, w tym nieocenione 1,5 mm i 4,5 mm. Bardzo dobrze spisuje się również bateria litowo-jonowa, która zapewnia aż 90 minut ciągłej pracy. Czas pełnego ładowania akumulatora wynosi 2 godziny. Absolutnym numerem jeden jest jednak ostrze Stagger Tooth, które daje nieopisane możliwości w zakresie precyzyjnego cieniowania i blendowania włosów. Warto również wspomnieć o niezwykle płynnej pracy silnika, który nie przegrzewa się i nie powoduje gwałtownych drgań.

Magic Clip Cordless to tylko jeden z wielu modeli solidnych i precyzyjnych maszynek amerykańskiego producenta Wahl. Na jego przykładzie widać jednak bardzo wyraźnie, że marka stawia na najwyższą jakość i siłę szczegółów. Odpowiedź zatem jest prosta: maszynki Wahl w salonie barberskim to zdecydowanie strzał w dziesiątkę!

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium