Jak podłączyć myjnię fryzjerską? Najczęstsze błędy

Jak podłączyć myjnię fryzjerską? Najczęstsze błędy

Każdy salon fryzjerski posiada zestaw kilku kluczowych elementów, bez których żaden fryzjer nie zdołałby obsłużyć klientów. Jednym z nich jest profesjonalna myjka fryzjerska. Dziś podpowiadamy, jak sprawne i bezpiecznie podłączać myjnie fryzjerskie oraz jakich błędów w związku z tym należy unikać. Zapraszamy do lektury.

Jak przygotować pomieszczenie na podłączenie myjni fryzjerskiej?

Myjnia fryzjerska to niezwykle ważny element salonu fryzjerskiego. Z jej pomocą fryzjer jest w stanie wykonać wiele istotnych czynności, takich jak mycie włosów, spłukiwanie nałożonych kosmetyków koloryzujących czy rozmaite zabiegi pielęgnacyjne na włosach. Każdy zakład fryzjerski musi zadbać o odpowiednią przestrzeń zarezerwowaną na myjnię fryzjerską. Kwestia ta wymaga zaplanowania już na etapie wyboru konkretnego lokalu.

Możemy wyróżnić dwa sposoby podłączenia myjni fryzjerskich: do instalacji w podłodze lub w ścianie. Odpowiednie rozplanowanie instalacji pozwoli umiejscowić powyższe meble fryzjerskie w wybranym miejscu w salonie. Właściwe ustawienie będzie odpowiadać za swobodę ruchów stylisty oraz przyjemne wrażenia wizualne.

Warto również przemyśleć, czy w miejscu, na które jest skierowany wzrok naszych klientów podczas zabiegów z wykorzystaniem myjni fryzjerskiej, nie umieścić ekranu, ciekawej grafiki czy zabawnego plakatu. Zabieg ten umili klientom chwile spędzone na myjni fryzjerskiej.

Profesjonalna myjnia fryzjerska — gdzie ją postawić?

Miejsce ustawienia myjni fryzjerskiej uzależnione jest od dostępu do bieżącej wody oraz rur odpływowych. Dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnej to jednak nie wszystko. Równie ważna jest instalacja elektryczna. Nowoczesne modele myjni fryzjerskich dysponują szeregiem dodatkowych funkcji, takich jak przyłącze USB, możliwości delikatnego masażu czy regulacja siedziska i ceramicznej misy. To wyjątkowe udogodnienia zarówno dla samego stylisty jak i klienta. Aby móc w pełni korzystać z funkcjonalności nowoczesnego sprzętu, należy zadbać o łatwy dostęp do gniazdka. 

Umiejscowienie myjni fryzjerskiej musi odpowiadać Twojej przyszłej wizji aranżacji salonu. Jedną z kluczowych zasad w kontekście zagospodarowania przestrzeni lokalu z branży beauty jest podział salonu na poszczególne strefy, w tym strefę mycia. Sprzyja to lepszej organizacji pracy oraz zachowaniu porządku i ładu. 

Najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie myjki z dala od strefy recepcyjnej czy poczekalni, gdzie na ogół jest większy ruch i sporo się dzieje. Dzięki temu zapewnisz klientom relaks i spokój w trakcie wykonywania zabiegów. Wydzieleniu strefy mycia od innych przestrzeni może służyć ozdobny parawan, modne w ostatnim czasie lamele czy też duża i okazała roślina doniczkowa. Co ciekawe, wspomniany podział można zastosować także w salonach fryzjerskich o małym metrażu. Więcej przydatnych wskazówek na ten temat znajdziesz w osobnym wpisie Jak urządzić mały salon fryzjerski na naszym blogu.

[product search="myjnia fryzjerska" limit="3" onlyAvailable="true"]

Jak krok po kroku podłączyć myjnię fryzjerską?

Jak podejść do podłączenia myjni fryzjerskiej? W pierwszej kolejności należy określić, jakiego sprzętu potrzebujemy. Jak wspominaliśmy wcześniej, rozróżniamy dwa sposoby montażu myjni fryzjerskich: podłogowy i ścienny. Doprowadzenie odpływu oraz przyłączy może się znacznie różnić umiejscowieniem w zależności od danego modelu. Należy wybrać myjnię odpowiadającą posiadanym warunkom instalacyjnym.

Każdy model myjni ma swój indywidualny schemat podłączania do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dokonując wyboru myjni u autoryzowanego sprzedawcy, warto upewnić się, czy dołączona została szczegółowa instrukcja jej podłączenia. Jest to ważne z uwagi na to, że w każdym modelu przyłącza mogą znajdować się w innym miejscu: w osi umywalki, pod oparciem lub pod siedziskiem. Prawidłowe przyłączenie myjni fryzjerskiej umożliwi wygodne oraz bezpieczne wykonywanie późniejszych zabiegów.

Niektóre modele myjni, z uwagi na względy bezpieczeństwa, wymagają przymocowania na stałe do podłoża. Również to wymaga postępowania w zgodzie z instrukcją montażową uwzględniającą indywidualną budowę i konstrukcję mebla.

Podłączenie myjni fryzjerskiej — najczęściej popełniane błędy

Jednym z najczęstszych błędów związanych z podłączeniem i montażem myjni fryzjerskiej jest misa osadzona zbyt nisko lub zbyt wysoko w stosunku do wzrostu fryzjera. Z reguły skutkuje to nieprzyjemnym bólem pleców lub utrudnionym dostępem do włosów klienta.

Kolejny problem dotyczy nieestetycznych rur wystających z podłogi. Powodem są zaniedbania na etapie przygotowania pomieszczenia, w którym znajduje się myjnia i doprowadzenia hydrauliki do posadzki. Jedno jest pewne - taki widok z pewnością nie świadczy o profesjonalizmie danego salonu. 

Ostatni z błędów to nieodpowiednie i nieprzemyślane umiejscowienie myjki. Liczne modele myjni fryzjerskich, oprócz podłączenia do instalacji wodno-kanalizacyjnej, wymagają także przytwierdzenia na stałe do podłoża.

Myjnia fryzjerska — jak wybrać najlepszą? Wyposażenie salonu fryzjerskiego z Salonova

Być może od dłuższego czasu szukasz solidnej myjni fryzjerskiej do swojego salonu, jednak wciąż nie udało Ci się znaleźć odpowiedniego modelu? W gąszczu wszystkich produktów dostępnych na rynku podejmowanie zakupowych decyzji nie jest łatwym zadaniem. W tym wypadku kluczową kwestią okaże się znalezienie sprawdzonego dostawcy. Ogromnym zaufaniem wielu zadowolonych fryzjerów cieszy się hurtownia barberska Salonova. Prócz wysokiej jakości myjni fryzjerskich znajdziesz tu resztę wyposażenia salonu, w tym designerskie meble fryzjerskie, profesjonalny sprzęt fryzjerski renomowanych producentów czy specjalistyczne kosmetyki dla mężczyzn.

Hurtownia oferuje fachowe doradztwo przy wyborze myjni fryzjerskiej oraz reszty wyposażenia. Szeroki wybór produktów do Twojego salonu oraz konkurencyjne ceny sprawią, że prowadzenie biznesu okaże się jeszcze łatwiejsze! Nie zwlekaj ani chwili dłużej i już teraz skompletuj wysokiej klasy wyposażenie do swojego salonu!

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium