Techniki strzyżenia włosów męskich - co warto wiedzieć?

Techniki strzyżenia włosów męskich - co warto wiedzieć?

Żyjemy w czasach, w których nie tylko panie dbają o swój wizerunek. Obecnie coraz więcej mężczyzn chciałoby cieszyć się nienagannym wyglądem oraz mieć modną i wygodną fryzurę. Dziś podpowiadamy, które z technik strzyżenia włosów męskich umożliwią osiągnięcie takiego efektu.

Strzyżenie włosów to nie bułka z masłem!

Mogłoby się wydawać, że strzyżenie krótkich włosów to prosta i nieskomplikowana sprawa. Kilka pociągnięć maszynką, parę ruchów nożyczkami i... gotowe! Nic bardziej mylnego. Strzyżenie męskie niejednokrotnie wymaga większej wprawy niż cięcie długich włosów. Otóż krótkie kosmyki nie powinny być jednej długości. Co więcej, należy zadbać o idealne wymodelowanie tyłu głowy, co ma związek z jednoczesnym tworzeniem formy stopniowanej. Niezastąpione okażą się liczne techniki uzupełniające, które pomogą w uzyskaniu idealnej krawędzi fryzury. Przy włosach krótkich ogromne znaczenie ma rodzaj włosów klienta oraz to, jaką strukturę włosa on posiada. Stylista, który bierze pod uwagę powyższe szczegóły, sprawi, że każda fryzura staje się dumą mężczyzny i jego niepowtarzalną wizytówką.

Zanim rozpoczniemy strzyżenie...

Pierwszym etapem podczas wizyty u fryzjera powinna być szczegółowa ocena struktury i rodzaju włosa. Pozwoli to dobrać odpowiednie kosmetyki użyte podczas zabiegu, właściwą technikę cięcia, a co najważniejsze -  idealną fryzurę. Innego podejścia wymagają włosy delikatne i puszące się, a innego sztywne i grube. Świetnym rozwiązaniem dla włosów delikatnych bądź uszkodzonych jest szampon Nishman Keratine Complex. Włosy z tendencją do przetłuszczania się z pewnością podziękują za aplikację szamponu Depot No. 102. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie odżywienie kosmyków. Tutaj sprawdzi się odżywka Scottish Hair Conditioner, która odżywia włosy bez ich obciążenia.

[product search="odżywka" limit="3" onlyAvailable="true"]

Najpopularniejsze techniki strzyżenia we fryzjerstwie męskim

Stylista fryzur to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Ubranie można szybko zmienić, natomiast fryzura pozostaje z nami na dłużej. Jakie to więc ważne, by oddać swoje włosy w ręce doświadczonego profesjonalisty. Dobry fryzjer to nie tylko umiejętny rzemieślnik, ale przede wszystkim człowiek z pasją, dla którego fryzjerstwo to idealne połączenie pracy ze sztuką oraz zamiłowaniem do tworzenia niepowtarzalnych kreacji. Aby osiągnąć wyjątkowy efekt, fryzjer używa przeróżnych technik strzyżenia włosów, z których każda przynosi odmienny rezultat.

Techniki strzyżenia włosów dzielimy na dwie grupy:

  • podstawowe, dzięki którym możesz tworzyć bazowe linie konturu zewnętrznego i wewnętrznego:

    • palcowanie,

    • cieniowanie;

  • uzupełniające, dzięki którym możesz kształtować pozostałe elementy fryzury, takie jak tektura czy objętość.

Palcowanie

Palcowanie jest także określane jako technika prostego cięcia. Powyższa technika strzyżenia jest stosowana przy skracaniu długości włosów, a także do wyrównywania różnych długości włosów. Wyróżniamy dwa sposoby palcowania:

  • od strony grzbietowej dłoni - wykorzystywane zwłaszcza podczas skracania górnych partii włosów do jednej długości;

  • od strony wewnętrznej dłoni - sprawdzi się znakomicie podczas strzyżenia włosów pod różnymi kątami.

Cieniowanie

Cieniowanie to technika polegająca na skracaniu włosów z jednoczesnym zróżnicowaniem długości pasm. Włosy od warstwy zewnętrznej do wewnętrznej są coraz dłuższe. Takie kontrolowane przerzedzanie włosów sprawi, że fryzura zyska na lekkości i objętości oraz będzie zdecydowanie bardziej podatna na układanie,

Techniki uzupełniające

Degażowanie stanowi jedną z najczęściej wykorzystywanych uzupełniających technik strzyżenia. Jest stosowane w celu zmniejszenia objętości grubych i gęstych włosów. Ma również za zadanie złagodzić ostateczny kształt fryzury. Takie przerzedzanie włosów na jednej długości jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnie skonstruowanych do tego celu nożyczek zwanych degażówkami. Narzędzie to posiada ostrza w kształcie ząbków i występuje w licznych atrakcyjnych odsłonach. Jeden z klasycznych modeli to degażówki barberskie Ascari Japan Masters Edition. Dopracowany mechanizm i najwyższa jakość stali gwarantują wyjątkowe efekty strzyżenia.

[product search="Ascari" limit="3" onlyAvailable="true"]

Głębokie lub płytkie strzyżenie wykańczające fryzurę może przybierać także postać pikowania, ząbkowania, strzyżenia kanałowego czy efilacji ślizgowej. Techniki te wymagają użycia wysokiej jakości sprzętu fryzjerskiego. W zależności od zamierzonego efektu oraz obranej techniki stylista wykorzystuje klasyczne nożyczki fryzjerskie, degażówki lub maszynkę fryzjerską. Redukcja nadmiernej objętości włosów, usunięcie ciężaru z krawędzi fryzury czy też nierównomierne przerzedzenie pasm przy linii konturowej w celu uzyskania dynamicznego cięcia - to wszystko zdoła osiągnąć wysokiej klasy stylista bogaty w wiedzę, doświadczenie i renomowane narzędzia.

 

Po zakończonym strzyżeniu...

Ważne jest także to, jakich specyfików użyjemy przed ostatecznym ułożeniem nowo uzyskanej fryzury. Decydujące okaże się naniesienie dobrej jakości prestylera. Ma to związek z uzyskaniem większej teksturyzacji i objętości oraz z jednoczesnym nadaniem kształtu fryzurze. Włosy idealnie przygotowane do stylizacji będą "posłuszne" oraz plastyczne. Efektem będzie natomiast uzyskanie idealnej fryzury.

Jaki prestyler warto wybrać? Przy wykańczaniu luźnych fryzur sprawdzi się spray z solą morską Dapper Dan Sea Salt Spray. Świetne właściwości oraz fantastyczny zapach drzewa sandałowego przypadnie do gustu każdemu mężczyźnie. Do uzyskania efektu messy hair przyda się także tonik modelujący Nishman Grooming Spray.

Możemy być pewni, że połączenie sprawdzonych technik strzyżenia męskich włosów oraz wysokiej jakości kosmetyków zaowocuje pełnym zadowoleniem świadomych i wymagających klientów. 

[product category_id="46" limit="3" onlyAvailable="true"]

Ranking

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium