Side part - najmodniejsza fryzura nowoczesnych mężczyzn

Side part - najmodniejsza fryzura nowoczesnych mężczyzn

Side part to jedna z tych fryzur, które są chętnie wybierane przez nowoczesnych i świadomych swojego wyglądu mężczyzn. Czym charakteryzuje się ta popularna fryzura, komu pasuje oraz jak ją układać? Podajemy kilka praktycznych wskazówek.

Komu pasuje fryzura side part?

Dzisiejsze fryzury męskie cieszą się znacznie większą różnorodnością niż te, które wybierali panowie kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Współcześni mężczyźni przykładają dużo większą wagę do tego, co znajduje się na ich głowie. Fryzura męska side part pasuje do mężczyzn w każdym wieku oraz do każdego rodzaju włosów i każdej ich długości. Co takiego wyróżnia to uczesanie? 

Ta klasyczna fryzura z przedziałkiem na boku charakteryzuje się prostymi liniami cięcia, krótkimi bokami oraz zdecydowanie dłuższą górą. Włosy na bokach mogą być równej długości bądź cieniowane, natomiast długość zaczesu to kwestia indywidualnych upodobań. Kluczową rolę odgrywa wspomniany przedziałek, który rozdziela włosy na dwie charakterystyczne części - krótką i długą. Ze względu na sposób cieniowania dolnej części fryzuryzury możemy wyróżnić kilka współcześnie znanych wariacji: 

  • Long trim part side - klasyczna wersja, w której boki pozostają dłuższe i są cieniowane, dzięki czemu unika się dużego kontrastu pomiędzy nimi a górną częścią fryzury. Klasyczny kształt uczesania sprawia, że sprawdzi się także na głowach dojrzałych mężczyzn.

  • Skin fade side part - cieniowanie boków od zera daje efekt mocnego kontrastu.

  • Faded side part - cieniowanie rozpoczyna się od długości około 3 mm. 

  • Low fade side part - typ fryzury o niskim cieniowaniu, jest on dobrą opcją dla panów o okrągłym obrysie konturów twarzy, gdyż nadaje jej nieco bardziej kwadratowe kontury.

Mówi się, że fryzura side part jest odpowiednia dla każdego mężczyzny z jeszcze jednego powodu, a mianowicie pasuje z każdym stylem ubioru. Różne ułożenia fryzury side part pozwolą dobrać ją do każdej okoliczności. Pracujesz w biurze i obowiązuje Cię elegancki dress code? Wystarczy że zaczeszesz włosy na gładko, a Twoja fryzura będzie idealnie współgrać z eleganckim outfitem. A co jeśli czeka Cię szalony klubowy wieczór w gronie przyjaciół i chciałbyś poczuć więcej luzu? W tym wypadku warto postawić na uczesanie w stylu messy hair. Naturalne fale i kontrolowany bałagan na głowie sprawdzi się w wielu casualowych i luźnych stylizacjach. 

Side part a zakola

Czy klasyczny zaczes na bok to faktycznie fryzura dla każdego? Co z mężczyznami, którzy chcieliby ukryć wstydliwy problem, jakim są zakola? Otóż asymetryczny charakter fryzury może okazać się ratunkiem dla posiadaczy powiększających się zakoli. Mogłoby się wydawać, że wydłużona grzywka zaczesana na bok zakryje jedynie jedno zakole na Twojej głowie, jednak wyznaczenie przedziałka w linii zakola oraz umiejętne cieniowanie sprawią, że to drugie płynnie przejdzie w zarys fryzury i stanie się niemal niewidoczne, a już na pewno nie będzie zwracać czyjejkolwiek uwagi.

Jak układać włosy w stylu side part?

Układanie włosów wcale nie musi być trudne. Aby fryzura prezentowała się świetnie przez cały dzień, ważne jest mocne utrwalenie, ale o tym za chwilę. Od czego zacząć przygodę z modelowaniem? W przypadku side part wystarczy zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki do stylizacji włosów oraz okazać odrobinę cierpliwości. Każde włosy rosną inaczej. Niekiedy linia przedziałka wyłania się sama, innym razem trzeba jej pomóc. Cieniowanie typu side part wymaga, by nie był on zbyt blisko środka głowy.  Dobrą opcją okaże się wyznaczenie przedziałka w linii zakola. Przy pomocy grzebienia włosy należy zbierać na bok wzdłuż wyznaczonej linii od czoła aż po sam czubek głowy. Umiesz już robić przedziałek? Pora na to, by ułożyć górną część fryzury. Jak wymodelować dłuższą grzywkę? W tym celu użyj okrągłą szczotkę i z jej pomocą rozpocznij suszenie włosów. Zacznij modelować fryzurę side part na włosach mokrych i rób to do chwili, gdy wszystkie kosmyki będą suche. 

Ścięcie side part najlepiej układać za pomocą pomady lub pasty, które pomogą uformować idealną fryzurę. W sprzedaży są rozmaite profesjonalne produkty do włosów, które ułatwią dopracowanie fryzury na wysoki połysk lub zapewnią naturalne matowe wykończenie. Niektóre są tworzone na bazie wody, inne posiadają w swoim składzie woski, oleje lub glinki. Świetnym wyborem okaże się pomada włoskiej produkcji Scottish Matt Wax, która nawilża nasadę włosów aż po same końce oraz nadaje objętości włosom. Chciałbyś posiadać bujną i pokaźna fryzurę? Aby nadać jej objętości użyj matową pastę do modelowania LEVEL3. To gwarancja matowej tekstury, mocnego chwytu i wyjątkowej objętości. Wykończenie błyszczące pomoże Ci natomiast uzyskać pomada LEVEL3 Forming Cream- zapewnia średni chwyt i połysk przez cały dzień.

[product id="1588, 1005, 1006"]

Side part w wersji z wygolonym przedziałkiem

Fryzura typu side part może przybrać także nowoczesny i nieco zadziorny look. Jest nim wersja z wygolonym przedziałkiem, który nadaje cięciu awangardowy charakter. Tutaj zabieg wydzielenia przedziałka fryzury polega na jego wygoleniu za pomocą maszynki lub trymera. Uzyskana linia dzieli włosy na dwie części, przy czym podział ten jest bardzo wyraźny i zdecydowany.

Reasumując, side part to klasyczna fryzura, którą cechują proste linie cięcia oraz wyraźny przedziałek na boku, który dzieli włosy na dwie charakterystyczne części - krótką i długą. Współczesne wariacje uczesania oraz sposoby ich modelowania sprawiają, że side part okaże się strzałem w dziesiątkę w przypadku niejednego mężczyzny!

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium