Jak zdezynfekować salon fryzjerski lub barberski? Zapewnij klientom bezpieczeństwo

Jak zdezynfekować salon fryzjerski lub barberski? Zapewnij klientom bezpieczeństwo

Dezynfekcja pomieszczeń: co ile należy dezynfekować salon fryzjerski?

Czystość i higiena to dwie niezwykle istotne sprawy w ramach działalności zakładu fryzjerskiego. Twój salon każdego dnia odwiedzają dziesiątki osób, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia pracowników oraz reszty klientów. Ryzyko przekazania groźnych dla zdrowia zarazków czy bakterii rośnie wraz z każdym kolejnym klientem. Co ciekawe, właściciel salonu jest wręcz zobligowany do przestrzegania określonych wymogów. Istotne zapisy zawiera chociażby Ustawa o chorobach zakaźnych i zakażeniach, z której wynika, iż wszelkie narzędzia mogące powodować naruszenie ciągłości tkanek muszą być poddawane działaniu preparatu dezynfekującego po kontakcie z każdym klientem. Zasada ta zapobiega rozprzestrzenianiu się groźnych dla zdrowia chorób, wirusów, bakterii czy grzybów.

A co z dezynfekcją powierzchni, takich jak meble, fotele czy klamki? To właśnie na nich mieszkają miliony podstępnych i niewidocznych mikroorganizmów, które chcemy usunąć z salonu. Na nic się zda regularne dezynfekowanie narzędzi, jeśli zaraz potem odłożymy je na zanieczyszczony blat. Dlatego to takie ważne, by po opuszczeniu salonu przez klienta przeprowadzać staranną dezynfekcję wspomnianych powierzchni. Skoro mamy świadomość, iż troska o higienę pracy ma kolosalny wpływ na kreowanie własnej marki, warto zadbać o skompletowanie odpowiedniego zestawu środków do dezynfekcji, które zostały dopuszczone do obrotu i posiadają niezbędne atesty. O jakich produktach tu mowa?

[product id="217"]
[product id="219"]
[product id="251"]

- Spray do dezynfekcji

Pierwszą z obowiązkowych pozycji jest wygodny w użyciu spray, którym wystarczy spryskać daną powierzchnię, odczekać wymagany czas, po czym dokładnie ją wytrzeć. Przykładem takiego produktu jest spray do dezynfekcji Barbicide z praktycznym atomizerem. Środek zapewnia profesjonalną dezynfekcję już po 1 minucie od spryskania. Został on opracowany w oparciu o nowoczesne technologie. W jego składzie nie znajdziemy etanolu, aldehydów czy fenoli. Za skuteczność preparatu odpowiadają czwartorzędowe związki amoniowe zapewniające pełną ochronę przed zakażeniami. Spray likwiduje bakterie, wirusy i grzyby. Może być stosowany do ceramiki, plastiku, stali szlachetnej, foteli, podłóg oraz pozostałych akcesoriów i urządzeń barberskich oraz fryzjerskich.

- Chusteczki do dezynfekcji

Aby można było zdezynfekować trudno dostępne miejsca oraz powierzchnie wrażliwe na płyny, producenci działający na rynku dezynfekcji profesjonalnej zadbali o takie produkty jak chusteczki do dezynfekcji powierzchni Barbicide. Nasączone chusteczki nie posiadają aldehydów i fenoli, nie wywołują reakcji alergicznych i nie podrażniają. Posiadają natomiast szerokie spektrum działania i zapewniają szybką, łatwą i skuteczną dezynfekcję.

- Koncentrat do dezynfekcji narzędzi i akcesoriów

To niezwykle wydajna metoda dezynfekcji narzędzi wielokrotnego użytku. W celu przeprowadzenia czynności higienicznych należy rozpuścić niewielką ilość preparatu (wskazaną na opakowaniu) w wodzie, a następnie w otrzymanym roztworze zanurzyć na określony czas wybrane narzędzia i akcesoria. Uzyskany płyn można wykorzystywać wielokrotnie. Środkiem polecanym przez wielu profesjonalistów jest koncentrat do dezynfekcji narzędzi i akcesoriów Barbicide. Przydatne mogą się także okazać szklane pojemniki Barbicide do dezynfekcji narzędzi metodą zanurzeniową.

- Aerozol do dezynfekcji

W dezynfekcji przedmiotów o zdecydowanie większych gabarytach, takich jak maszynki do włosów, trymery czy golarki, pomoże Ci skuteczny aerozol do dezynfekcji i smarowania Barbicide Clippercide

Płyn do dezynfekcji rąk

Budowa solidnego muru przeciwko infekcjom obejmuje nie tylko dezynfekcję powierzchni oraz narzędzi, ale także częste mycie rąk bądź użycie skutecznego środka do dezynfekcji dłoni. Szczególnie istotne okazało się to w czasie pandemii, kiedy to środek do dezynfekcji rąk należało zapewnić także klientom. Jednak nawyki, które zdołaliśmy wypracować w tym znamiennym okresie, powinny zostać z nami na dłużej. Skuteczne likwidowanie czynników wywołujących infekcje zdoła nas uchronić przed wieloma nieprzyjemnościami. Sprawdzonym i polecanym środkiem jest płyn Barbicide Hand Disinfection. Ten skuteczny produkt amerykańskiej marki posiada w swoim składzie aloes, który dba o kojące nawilżenie dłoni. Kolejna pozycja godna uwagi to spray do dezynfekcji skóry Disicide z wygodnym atomizerem.

Maseczka ochronna dla pracowników i Klientów

Pracownicy salonów fryzjerskich mają do czynienia z bliskim kontaktem z klientem. W czasie wzmożonego ryzyka pandemicznego właściciele owych zakładów mają obowiązek zatroszczyć się o maseczki ochronne dla siebie i swoich klientów. Mogą to być produkty chirurgicznej klasy medycznej bądź też wyjątkowo wydajne i skuteczne maseczki klasy KN95 z aktywnym filtrem węglowym (klasa FFP2). Anatomiczny kształt i wytrzymała konstrukcja sprawią, że klienci Twojego salonu będą się czuć bezpiecznie i komfortowo.

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium