Brzytwa typu shavette - co warto o niej wiedzieć?

Brzytwa typu shavette - co warto o niej wiedzieć?

Prawdziwi hedoniści oraz esteci, dla których akt golenia to coś więcej niż czasochłonna konieczność, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważną sprawą jest wybór niezawodnej brzytwy do golenia. Dziś sprawdzimy, czym jest brzytwa shavette oraz dlaczego warto mieć ją pośród swojego wyposażenia. 

Brzytwa do golenia - siła tradycji

Mimo że bezpieczna maszynka do golenia w kształcie litery T niemal całkowicie wyparła znaną od stuleci tradycyjną brzytwę do golenia, to istnieją miejsca, w których nie ma mowy o odstawieniu na bok tego kultowego narzędzia. Mowa tu oczywiście o profesjonalnych barbershopach, które obecnie przeżywają prawdziwy renesans. Salon barberski to przestrzeń, w której troska o męski zarost przybiera postać wyjątkowo odprężającego rytuału. Zabiegi przy użyciu brzytwy że stali nierdzewnej mają swój niepowtarzalny klimat, który jest doceniany przez prawdziwych mężczyzn.

Każdy barber na początku swojej kariery musi podjąć ważną decyzję o wyborze profesjonalnej brzytwy do golenia. Kiedyś wybór ten był zdecydowanie prostszy, ponieważ na rynku nie było tak szerokiego wachlarza produktów. Obecnie zarówno tradycyjne brzytwy, jak i nowoczesne brzytwy shavette mają szerokie grona swoich zwolenników. I choć istnieje grupa osób, które twierdzą że jedynym słusznym wyborem są brzytwy proste, to narzędzia typu shavette cieszą się ogromną popularnością. Zastanówmy się krótko, czym się charakteryzują.

Brzytwa shavette - co to takiego?

Tradycyjna brzytwa to najstarszy typ narzędzia służącego do golenia brody. Praca przy jej użyciu wymaga zakupienia szeregu dodatkowych akcesoriów oraz złożonego procesu jej przygotowania do pracy. Regularne ostrzenie i konserwacja to obowiązkowe czynności, o których nie można zapomnieć. Zdecydowanie tańszym i wygodniejszym odpowiednikiem brzytwy prostej jest brzytwa na wymienne ostrza czyli tak zwana brzytwa shavette (po polsku szawetka). Narzędzie to jest proste w obsłudze oraz utrzymaniu. Żyletki możemy wymieniać za każdym razem, gdy zaobserwujemy ich zużycie. Sama wymiana zajmuje natomiast około minuty.

Brzytwa na wymienne ostrza to częsty wybór w salonach fryzjerskich. Spowodowane jest to między innymi bezproblemowym i błyskawicznym utrzymaniem higieny. Klasyczna brzytwa wymaga dezynfekcji za każdym razem, gdy w salonie pojawia się nowy klient. Inaczej jest w przypadku brzytwy shavette, której wymienne ostrza załatwiają sprawę. Wystarczy sięgnąć po przygotowaną połówkę żyletki, błyskawicznie ją zamontować i narzędzie jest gotowe do dalszej pracy.

[product search="szawetka" limit="3" onlyAvailable="true"]

Komu przypadnie do gustu brzytwa shavette?

Brzytwa typu shavette niewątpliwie posiada wiele zalet. Mimo to rasowi brodacze, hedoniści czy profesjonalni barberzy z pewnością nie zastąpią tradycyjnej brzytwy wygodną szawetką, ponieważ w ich opinii nie może się ona równać ze specjalistycznym narzędziem. Może jednak stanowić dodatkowe uzupełnienie zestawu podręcznych narzędzi i być wykorzystywana w sytuacjach awaryjnych, kiedy to stal nierdzewna brzytwy prostej wymaga dłuższej konserwacji. Shavette pozwala również zrobić pierwsze kroki w świecie prawdziwie męskiego golenia. Troska o zarost przy pomocy tradycyjnej brzytwy wymaga dużej wprawy, natomiast brzytwa na wymienne ostrza jest dużo łatwiejsza w obsłudze. Warto za jej pomocą nabrać wprawy, a następnie spróbować swoich sił w klasycznej formie golenia.

Brzytwa typu shavette sprawdzi się natomiast idealnie w niejednym salonie fryzjerskim. Jest lekka, w związku z czym nie nadwyręża nadgarstka. Szawetkę charakteryzuje także dużo niższa cena w porównaniu do brzytwy tradycyjnej renomowanych producentów. Kolejne atuty to łatwa obsługa i konserwacja. Brzytwa shavette nie wymaga czasochłonnej i kosztownej dezynfekcji, ostrzenia czy polerowania. Wystarczy zadbać o dobre gatunkowo żyletki i sprawa załatwiona. Wymienne ostrza to sprawdzony sposób na sprawne zachowanie wymaganej sterylności i higieny w salonie.

Jakie ostrza pasują do brzytwy shavette?

Zastanawiasz się jakie wymienne ostrza okażą się odpowiednie do brzytwy shavette? Sprawa jest bardzo prosta. Do tego typu brzytwy zdołamy dopasować praktycznie każdą standardową żyletkę. Warto jednak zakupić dobre gatunkowo żyletki od sprawdzonego producenta. Jest to gwarancją komfortowego i bezpiecznego użytkowania zakupionego sprzętu. Żyletki możemy wymieniać za każdym razem, gdy czujemy taką potrzebę.

[product search="kasho ostrza" limit="3" onlyAvailable="true"]

Jak używać brzytwy shavette?

Co należy zrobić, by brzytwa shavette była gotowa do pracy? Najważniejsza sprawa to montaż żyletki. Miejsce na żyletkę znajduje się pomiędzy rozsuwanymi ramionami brzytwy. W celu montażu ostrza należy podnieść zabezpieczającą nakładkę. Po umieszczeniu żyletki nakładkę należy opuścić do pozycji pierwotnej. Wraz z umieszczeniem żyletki brzytwa shavette jest gotowa do pracy. Należy również pamiętać, by po każdym użyciu narzędzia dokładnie je wypłukać oraz osuszyć. Wówczas ostrze zachowa lepszą kondycję i będzie w stanie dłużej posłużyć.

A jaka szawetka okaże się trafnym wyborem? Jak wspomnieliśmy na początku, obecnie rynek obfituje w liczne sprawdzone modele. Jednym z nich jest elegancka czarna brzytwa uznanego amerykańskiego producentaLevel3. Dopracowana konstrukcja, solidny uchwyt, wysokiej jakości stal nierdzewna oraz minimalistyczny design - właśnie te cechy przemawiają za wyborem tej profesjonalnej brzytwy do golenia typu shavette. Inna pozycja godna uwagi to czarna brzytwa Milly tej samej marki. Model został zaprojektowany przez słynnego barbera Arod The Barber.

Jedno jest pewne - dysponując jednym z powyższych narzędzi codzienna praca okaże się prawdziwą przyjemnością! 

 

Wybór jednego z wyżej opisanych produktów to szansa dla wielu barberów na rozwinięcie skrzydeł i zaprezentowanie w pracy swoich umiejętności w jak najlepszym wydaniu.

 

Może Cię zainteresować:
- Jak szybko urządzić salon fryzjerski?

- Ranking brzytw do golenia

Ranking

do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium