Jak działa odsiwiacz do włosów?

Jak działa odsiwiacz do włosów?

Genetyka, podeszły wiek, życie w permanentnym stresie - istnieje wiele przyczyn zaniku melaniny we włosach. Pojawienie się pierwszych siwych włosów na głowie jest zmorą wielu mężczyzn oraz kobiet. Czy istnieje jakiś sprawdzony sposób na to, jak pozbyć się siwych włosów bez farbowania? Czy siwe włosy mogą odzyskać swój naturalny kolor? O tym w dzisiejszym artykule.

Czym jest odsiwiacz do włosów?

Wiek, w którym pojawiają się pierwsze siwe włosy, nie jest regułą i w każdym przypadku wygląda inaczej. O tym zróżnicowaniu decydują uwarunkowania genetyczne, czynność hormonów czy higiena życia. Jak to w zwykle bywa, istnieją zarówno amatorzy jak i przeciwnicy srebrnej czupryny. W związku z powyższym można się skupić na jej uwypukleniu bądź też skrupulatnym zamaskowaniu. Wybór zależy od indywidualnych upodobań posiadaczy pierwszych oznak siwienia. Dziś zastanowimy się, jakie produkty pomogą zatrzymać proces pojawiania się białych pasemek oraz przywrócić włosom ich dawny kolor. Choć brzmi nierealnie, to jest to jak najbardziej możliwe! Niewiele osób wie, że istnieje skuteczna metoda na uporanie się z siwymi włosami bez farbowania. Tymczasem innowacyjne technologie umożliwiły opracowanie profesjonalnych odsiwiaczy do włosów dla kobiet i mężczyzn. Zaletą tego typu produktów jest nieinwazyjne działanie polegające na odbudowie pigmentu włosa. Walka z pasemkami pozbawionymi koloru nigdy dotąd nie była tak prosta i skuteczna. Odsiwiacze pomagają zabarwić pukle w bezpieczny sposób, który nie wymaga użycia naruszających strukturę włosa toksycznych środków koloryzujących.

Największe zalety odsiwiaczy do włosów:

- chronią przed kosztownymi wizytami u fryzjera,
- są łatwe w użyciu (zabieg trwa kilka minut),
- mogą być stosowane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety,
- nie przesuszają włosów,
- nie zawierają szkodliwego amoniaku,
- przywracają naturalny kolor,
- nie naruszają struktury włosa,
- nie powodują wypadania kosmyków,
- odżywiają i nawilżają pasma.

Jak działa odsiwiacz do włosów?

Na jakiej zasadzie działają nowoczesne preparaty do odsiwiania włosów? Bez względu na to, czy mówimy o odsiwiaczu dla kobiet czy mężczyzn, działanie tego typu produktów opiera się na redukcji utlenionej melaniny oraz wykorzystaniu substancji zwanych prekursorami melaniny. Są to związki, które po połączeniu z tlenem zawartym we wnętrzu włosa, budują pigmenty identyczne z naturalnymi, odpowiedzialne za odzyskiwanie naturalnego koloru włosów. Warto jednak pamiętać, iż efekt działania nawet najlepszych odsiwiaczy do włosów będzie widoczny dopiero po pewnym czasie. Stopniowe zabarwienie kosmyków jest bowiem uzależnione od regularnego stosowania zakupionego odsiwiacza. Osoby niecierpliwe, które liczą na błyskawiczny rezultat tuszowania siwizny, mogą postawić na natychmiastowe efekty koloryzacji chemicznej. Trzeba być jednak świadomym tego, że niektóre substancje zawarte w farbach fryzjerskich uszkadzają strukturę włosa oraz mogą wpływać negatywnie na kondycję organizmu.

Odsiwiacze do włosów najczęściej występują pod czterema głównymi postaciami: płynu, kremu, żelu oraz pianki. Każdy z powyższych rodzajów może być stosowany bez względu na wiek i stopień osiwienia. Jak pozbyć się siwych włosów bez farbowania? Oto instrukcja w pigułce:

1. Nałożyć odpowiednią ilość preparatu na suche włosy.
2. Pozostawić preparat na włosach przez czas określony w instrukcji użycia danego produktu.
3. Dokładnie spłukać i umyć włosy wybranym szamponem.
4. Powtarzać cały proces odsiwiania z częstotliwością zalecaną przez producenta używanego specyfiku.
5. Zaleca się myć włosy specjalnymi szamponami utrwalającymi pigmentację włosów.

Najszybsze efekty odsiwiania włosów można dostrzec podczas przywracania naturalnej barwy w kolorze blondu bądź jasnego brązu. Oczekiwanie na rezultaty odzyskiwania ciemniejszych odcieni mogą wymagać większej dozy cierpliwości i systematycznego stosowania preparatu. Najcięższe zadanie czeka posiadaczy kruczoczarnej czupryny, ponieważ nie zawsze da się wrócić do tak intensywnego koloru.

Odsiwiacz do włosów dla mężczyzn

Dla współczesnego mężczyzny troska o zachowanie perfekcyjnego wizerunku jest równie istotna jak w przypadku kobiet. Panowie dbają nie tylko o obiór i sylwetkę ale także o fryzurę. Prawdziwy renesans przeżywają profesjonalne zakłady barberskie, gdzie każdy klient może się poczuć jak 100% facet. Nie powinien więc dziwić fakt, że pierwsze oznaki siwizny na głowie eleganckiego gentlemana niekiedy mogą wzbudzać niezbyt przyjemne odczucia. Oczywiście jest grupa mężczyzn, dla których siwe włosy są oznaką męskości i siły charakteru, jednak wielu panów nie godzi się z naturalnym procesem "posrebrzania" włosów. Mimo wszystko daleko im do decyzji o ich zafarbowaniu. Wielu osobom koloryzacja nadal kojarzy się z domeną kobiet. Użycie profesjonalnego odsiwiacza dla mężczyzn w niejednym przypadku jest więc prawdziwym wybawieniem. Co więcej, produkt może być także wykorzystany w przypadku siwiejących włosów na brodzie. Obecnie odsiwiacze do włosów i brody można dostać niemal w każdej drogerii. Kluczem do sukcesu jest jednak wybór sprawdzonego produktu, charakteryzującego się dobrym składem i skutecznym działaniem.

Czytaj także: Siwe włosy: jak sobie nimi poradzić?

Odsiwiacz do włosów dla kobiet

Wiele kobiet stawia na ekologiczny styl życia na wielu płaszczyznach, dlatego coraz chętniej sięgają po profesjonalne odsiwiacze damskie aniżeli naszpikowane chemią farby. Przywracanie pierwotnego koloru włosów przy pomocy produktów odsiwiających to sposób na jak najdłuższe zachowanie naturalnego i świeżego wyglądu. Co ciekawe, proces utraty pigmentu we włosach nierzadko dotyczy również młodych kobiet. Niektóre z nich zauważają pierwsze oznaki siwienia jeszcze przed 20 rokiem życia. Dla wielu młodych dziewczyn, które są wielbicielkami naturalnego looku, farbowanie włosów to ostateczność. Jest to powodem, dla którego odsiwiacze do włosów dla kobiet szturmem podbijają rynek kosmetyczny. Owe preparaty zapewniają całkowicie “zwyczajny” efekt końcowy i pozwalają w dalszym ciągu cieszyć się życiem w zgodzie z naturą. Ponadto odsiwiacze damskie, podobnie jak wersja męska, działają stopniowo, dzięki czemu przebieg repigmentacji może pozostać całkowicie niezauważalny dla otoczenia.

Odsiwiacz do włosów farbowanych

Przypomnijmy, że obecne w odsiwiaczach prekursory melaniny wchodzą w reakcję z tlenem, po czym przenikają we wnętrze włosa przywracając tym samym jego kolor. Logiczny jest zatem wniosek, że żaden odsiwiacz dostępny na rynku nie zmieni koloru pokrytego farbą włosa. Produkty odsiwiające przywracają kolor kosmykom pozbawionym naturalnego pigmentu. Każdy preparat należy używać zgodnie z etykietą zawartą na opakowaniu. Większość producentów informuje, iż środek nie jest przeznaczony do użycia w przypadku włosów farbowanych. Są jednak produkty odsiwiające, które nadają się do zastosowania także na włosach po koloryzacji. Użycie takiego kosmetyku na siwiejących odrostach może pomóc danej osobie zredukować ich nieestetyczny wygląd, a z czasem całkowicie zrezygnować z farby i przywrócić naturalny kolor włosów bez oznak srebrnych nitek.

Sprawdź też: Jak ukryć zakola? 3 sposoby na zakola

Odsiwiacze w naszej ofercie

[product id="978"]
do góry
Realizacja: Fusion Marketing | oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium